Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan szokjak le a cukros...

Hogyan szokjak le a cukros üdítőkről?

Figyelt kérdés
Már kiskorom óta mindig volt itthon cukros üdítő, ez volt az általános itthon, anyum is víz helyett inkább kólát ivott. Nem tudom, hogy ez ettől lehet-e, de manapság, ha iszok vizet úgy érzem szomjas maradtam, és muszáj valami cukros vagy édesítőszeres üdítőt innom, hogy úgy érezzem elmúlt a szomjúságérzetem. Hiába próbálkoztam már nagyon sokszor, hogy akkor ma csak vizet iszok, nap végére konkrétan úgy éreztem, hogy szomjan halok. Szerintetek ez mitől lehet?

2018. aug. 4. 04:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Megértelek! A probléma,ha van otthon akkor persze,hogy nem tudod megállni,ezért rossza mással együtt élni. Eserleg beszéld meg vele,hogy ne vegyetek,ha nincs nem kivánod.

Csavarj citromlevwt vízbe pici édesitövel vagy pcsinálj almalevet,idd ezeket:)

2018. aug. 4. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2018. aug. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vegyél mézet, citromot. Ha nagyon rádjön, akkor ezekkel csinálhatsz egészséges limonádét.

Én is ezt teszem, plusz tartok mindig egy üveg Piroska szörpöt. Persze sokszor iszok sima tiszta vizet, de ha nagyon megkívánom az üdítőt, akkor a fentiekhez folyamodok. Ezt ajánlom.

2018. aug. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Készíts limonádét (mint fentebb írták) vagy turmixot, bármi jobb mint a szénsavas cukros üdítőitalok.
2018. aug. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kezd a napot citromos vízzel elvileg az egészséges is, aztán utána egész nap vizet igyál aztán ha megkívánod az édeset akkor turmixot vagy csavarj narancsot az tuti 100%-os, meg vannak ezek a light üdítők pl sióból vagy az ízesített vizek de ezt meg kellene nézni hogy ezekben mennyi cukor van :) néha ha olyan üdítő van itthon amit imádok akkor én is képes vagyok meginni egy litert belőle egy nap. Ha meg iskolába jársz/dolgozol ott is vizet igyál de ilyen pici üvegben vigyél valami cukrosat, de azon belül is inkább rostosat és azt megiszogathatod
2018. aug. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ízesített ásványvizekben is iszonyat sok cukor van sajnos.


Nekem úgy sikerült leszokni, hogy fokozatosan csináltam. Nem bírtam volna ki egy teljes napot cukros lötty nélkül, még egy felet se... 30 évig ezeken éltem, nálunk a víz mosogatásra és mosásra való volt, meg viráglocsolásra... Szóval nem csoda, hogy nem volt egyszerű a helyzet. Volt régebben pár év, amikor teáztam is, szintén nyakig cukrozva.

Tehát miután én is drasztikusan próbáltam átállni, de nem ment, nem erőltettem, nem szenvedtem. Csak annyit léptem, hogy időnként ittam szénsavas ásványvizet is, mondjuk naponta egyszer egy-két decit, a többi maradt üdítő. Aztán valahogy egyre több lett a víz, egyre kevesebb az üdítő. Soha nem erőltettem, hogy egész nap vizet igyak. Most is időnként teszek bele szörpöt, vagy C-vitamin-port. De nem is emlékszem, hogy mikor vettem utoljára üdítőt.

2018. aug. 5. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!