Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy alulműködésre...

Pajzsmirigy alulműködésre szedjek szelént?

Figyelt kérdés

A vérvétel eredményemből kiderült hogy pajzsmirigy alulműködésem van 0,380 -4,200 között kéne lennie nekem 6,770 lett.

ismerősöm ajánlotta hogy vegyek szelénium nevű tablettát

18/F



2018. jún. 11. 15:26
 1/4 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés , azt olvastam hogy pajzsmirigy alulmőködésnél hogy lassú pulzus az egyik tünet ,akkor nekem miért van szinte mindig 90-100 körül ? :D
2018. jún. 11. 15:31
 2/4 anonim ***** válasza:

Ismerősöd mondta? A dokidnak kellett volna...

Napi 200 mcg-ot szedjél, organikusat, az jobban felszívódik. És E-vitaminnal (400 mg) és C-vitaminnal (tetszőleges mennyiség) EGYÜTT bevéve, mert ezek is segítik a felszívódást.


Mikor mész vissza az endokrinológushoz? Más pm-markereket nem néztek?

2018. jún. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A pajzsmirígy alulműködést én mindenképpen endokrinológussal kezeltetném. Ha ebben segít valamit a szelén azt az orvos is tudja, tehát tőle érdemes megkérdezni
2018. jún. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy jó tanács az előzőnek (meg bárkinek): ha valaha is ilyen problémád lesz, vagy akár csak a gyanúja is felmerül, jobb, ha a saját kezedbe veszed a dolgot, de legalábbis privát endokrinológushoz mész, közülük kevesebben vannak lemaradva 10-15 évvel az újabb kutatási eredményekről.

Sajnos a dokik - ritka kivételtől eltekintve - elintézik azzal, hogy "szedje a hormontablettát és a szelént", ill. hogy "a Hashimoto gyógyíthatatlan" (ez a pm-alulműködések 90%-át okozó autoimmun betegség).


Ezzel szemben a Magyarországon kizárólagosan használt T4 hormont tartalmazó tabletta nem mindenkinek hatásos (mert valamilyen okból nem tud átalakulni T3-má), T3/T4 kombinációt tartalmazó gyógyszert meg csak külföldről lehet rendelni, és alig van doki, aki hajlandó felírni.

Továbbá az autoimmun folyamat lényegesen lelassítható, ill. visszafordítható különböző diétákkal és táplálékkiegészítőkkel, ezt rengeteg (volt) beteg tudja igazolni, de tudományos kutatások is rendelkezésre állnak már.


Én tavaly júniusban kezdtem hormontablettát és napi 100 mcg szelént szedni TB-s endokirinológus javaslatára, aki pusztán a 8,1-es TSH-m és az ultrahang alapján "döntött", T3-szintet sem méretett, antiTPO-t is csak azért, mert én "kértem". Decemberre már túlműködéses tüneteim voltak a megmaradó alulműködéses tünetek mellett (a Hashimoto "tud" ilyet); az ellenanyagszintem pedig (az antiTPO, ami a gyuladás mértékét jelzi, ráadásul már több évvel az orvosok által preferált TSH-emelkedés előtt) 770-ről 880-ra emelkedett (a normál szint laboronként eltérő, de max. 60 lehetne). És ezt is privátban mérettem, mivel a dokiknál sajnos nem szokás folyamatosan ellenőriztetni, nekem is azt mondták, hogy "az soha nem fog lemenni".

Ehhez képest május közepén már csak 610 volt, pedig nem csinálok semmiféle diétát (glutén- vagy tejmentes, aip stb.), csak táplálékkiegészítőket szedek (köztük napi 200 mcg organikus szelént, mivel kutatások ezt a mennyiséget találták hatékonynak), ill. csökkentettem a cukor- és a gluténbevitelt.

A hormonszintjeim pedig (a TSH, a T4 és a T3 is) referenciatartományon belül vannak (szintén magam fizettem a labort), holott egy másik szakorvossal februárban történt beszélgetés óta nem szedem a hormontablettát.

Ja, és a különböző tüneteim is elmúltak, kettő kivételével, ezen még dolgozom. :)


2. voltam

2018. jún. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!