Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megelőzni a...

Hogyan lehet megelőzni a klímareumát, ha tömegközlekedésen állandóan ki vagyok téve a légkondinak?

Figyelt kérdés
Jogsim még nincs, folyamatban van, de addig is valahogy közlekednem kell. De légkonditól már többször is sikerült megfáznom, csak nem tudom, hogy tömegközlekedésen mit tudnék tenni ilyen melegben, hogy védjem magam.
2018. aug. 10. 11:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
most akkor reumáról beszélünk vagy megfázásról?
2018. aug. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy, hogy felöltözöl ellene. Nekem pont hátulról jön a légkondi a munkahelyen, ezért egy könnyű sálat szoktam teríteni a nyakamra, így semmi bajom.
2018. aug. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Klímareumának hívják a légkondi okozta megfázásokat, ízületi panaszokat... stb. Ez a gyűjtőneve. Az a lényeg, hogy egyértelműen a légkondi okozza.


Én felöltözök, amennyire tudok, tehát nincs kint mondjuk a derekam, csak nagyon meleg is van, még így is izzadok. Az irodában nem gond, mert most szerencsére nem dolgozom egy helyiségben jegesmedvével. Otthon is meg tudom oldani jól. Tömegközlekedésen van vele inkább problémám, és most pl. a derekam fáj egyértelműen emiatt, pedig rendesen takarva van ruhával. Érdemes lehet valami derékmelegítő övet még pluszban felvenni ruha alá utazáshoz? Nagyon bosszant a dolog.

2018. aug. 10. 13:17
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
El nem hiszem, hogy tömegközlekedési eszközökön ilyen hideg van - pont az ellenkezőjére panaszkodnak - meg hogy mindenhol pont rád fúj.
2018. aug. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Örülj neki, hogy te nem utazol ilyeneken. Hinni a templomban kell, én sajnos kifogtam, és ez tény, nem hit kérdése.
2018. aug. 11. 10:14
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

"Klímareumának hívják a légkondi okozta megfázásokat, ízületi panaszokat... stb. Ez a gyűjtőneve. Az a lényeg, hogy egyértelműen a légkondi okozza."


Most volt szó róla a tévében, és egy szakértő szövegéből kiderült, hogy klímareumának kimondottan a reumának ezt a bizonyos típusát nevezik, a légúti meg egyéb panaszokat nem, úgyhogy jogos volt a kérdésem.

2018. aug. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
De, kérdező, szerencsére én is utazom ilyen járműveken és imádom is. Amit utálok, ha nincs klíma és 35 fok van benne.
2018. aug. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
"a légúti meg egyéb panaszokat nem, úgyhogy jogos volt a kérdésem." - Én sem légúti megfázásról írtam.
2018. aug. 11. 22:26
 9/20 A kérdező kommentje:
Legyen klíma, de normálisan legyen beállítva, és ne pl. 1-2 sávba fújja csak a hideg levegőt.
2018. aug. 11. 22:27
 10/20 A kérdező kommentje:
De nem is az volt a kérdés, hogy van-e ilyen, meg mit jelent a kifejezés. A megelőzés lehetősége érdekel. Én nem vagyok jó barátja a légkondinak, ha nincs jól beállítva, vagy a derekamnak vagy a végtagjaimnak okoz problémát. Most épp a derekam fáj emiatt féloldalasan, kezelem, de megelőzni is szeretném, ha van rá mód. Rendesen öltözöm, a ruhából nincs kint a derekam. Nem betegeskedek, sportolok is. Kabátot mégse vehetek fel. Segíthet a derékmelegítő ruha alatt?
2018. aug. 11. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!