Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy túlműködésre...

Pajzsmirigy túlműködésre gyógymód?

Figyelt kérdés
Lassan 5 éve szedek gyógyszert pajzsmirigy túlműködésre, 17 éves vagyok. Érdekelne, hogy van -e a gyógyszeren kívül gyógymód Vagy diéta ami ezen segíthetne?

2018. aug. 15. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Stresszmentes élet, helyes táplálkozás sport, gyógyszer.
2018. aug. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, csak a gyógyszert. Meg azt, hogy nagyon-nagyon fontos rendszeresen ellenőriztetni a hormonszintjeidet, amit sajnos sok orvos elhanyagol. A legtöbb helyen csak félévente ellenőrzik a TSH-szintet, és az alapján gyógyszereznek. Holott negyedévente kellene a következőket:

fT3

fT4

rT3

Úgyhogy sajnos betegek ezrei fizetik ezeket privátban, mert nincs más lehetőség.

Plusz legalább évente egyszer ellenőriztetni kell az aTPO- és aTG-szinteket is; ha a normál szint felett vannak, akkor ezeket is negyedévente.


Javaslom ezeken kívül, hogy keress a Facebookon vagy máshol a neten ilyen csoportokat, mert az érintettektől valószínűleg sok hasznos infót tudsz szerezni.

2018. aug. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infókat!

Szerencsére rendszeresen ellenőrizve van a pajzsmirigy szintem.

Helyes táplálkozás alatt mit értesz?

2018. aug. 16. 16:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Napi 5x étkezés, sok zöldség és gyümölcs.

Kevés fehér liszt és cukor.

2018. aug. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!