Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért szoktam mindig felébredn...

Miért szoktam mindig felébredni mindig az éjszaka közepén? Ez normális?

Figyelt kérdés
Kb. 11 körül fekszem le minden nap, de mindig felébredek kb. 4-5 óra alvás után. Utána visszaalszom, de sokszor még azután is felébredek egyszer, vagy kétszer, mielőtt véglegesen felkelek reggel. A munkám miatt eléggé rendszertelen időpontokban kell felkelnem. 5-6-7-8-9 óra között ébreszt az óra, minden nap más időpontban. Lehet, hogy ez zavar be? Hétvégén, és szünetekben is ugyanúgy felébredek éjszakánként, általában hajnaltájt.

2018. aug. 16. 17:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindenki felébred bizonyos időközönként, még ha nem is emlékszik rá.Van aki csak pár pillanatra ébred, átfordul amásik oldalra és már alszik is mélyen tovább.Más meg több ideig forgolódik.

Nem egészséges az, hogy az ember magára kényszeríti, hogy hosszú órákon át aludjon, akkor is, ha nem álmos esetleg.Napközben pedig kávét iszik, hogy ébren tudjon maradni akkor is, ha fáradt.Akkor kéne aludnunk, pihennünk, mikor szükségét érezzük, az lenne az egészséges.

Másik probléma, hogy az ember azt hiszi, az ajó, ha ébredés nélkül végigalussza az éjszakát.De a szervezet nem így működik.Ez is kényszerített dolog és csak növeli a frusztrációt.

Ne kösd anynira időhöz magad.Ne az órát figyeld, hanem elsősorban a szervezeted igényeit.Aludj, mikor igazán álmos vagy.Ha felébredsz, felriadsz, ne foglalkozz vele,ne azzal foglalkozz, visszaalszol-e, csak tedde amit kényelmesnek érzel.Lehet amúgy anagy meleg miatta is.Ilyenkor rosszabbul alhatunk.

2018. aug. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ên gyerekkorom óta felébredek .Sokszor visszaaludni sem tudtam .Azóta ez ritkult de ên e mögött sohasem làttam komolyabb okot max hogy én nappal mindig is jobban aludtam és mélyebben.
2018. aug. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!