Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért szédülhetek? Ha fekszem,...

Miért szédülhetek? Ha fekszem, akkor nem. Lent bőv.

Figyelt kérdés

Most éppen fekszek és azt figyeltem meg, hogy ha jobbra nézek a szememmel akkor erős émelygésem van, annyira nem is szédülés hiszen nem forog a világ csak ilyen hogy is mondjam, erős lüktetésfélét érzek, hasonlít a szédüléshez. Nevezzük émelygésnek. És ha nem fekszek épp, akkor is rám tör, nagyon furcsa érzés. Ilyenkor erősebben érzem a szívdobogásom is, azt hiszem. Reggel így ébredtem, először azt hittem az miatt van, hogy túl hirtelen keltem föl az ágyból, de aztán nem akart elmúlni. Mintha valami lenne az agyamm, lehet furcsa.

Valaki nem tudja mi lehet ez?

16/L


2018. aug. 26. 00:27
 1/5 A kérdező kommentje:

Mármint az agyam lüktet olyankor.

Csak ma jelentkeztek a tünetek.

2018. aug. 26. 00:27
 2/5 anonim ***** válasza:
Orvoshoz menj el,ha nem múlik.Ha neurológiai problémára gyanakodik,majd továbbküld.Pihenj,igyál sokat.Lehet a vérnyomásod is vacakol,ebben az időben ez nem is csoda.Nem tudom szokott-e migrénes fejfájasod lenni,vagy azóta lett-e,hirtelen még az ugrott be.Jobbulást! (És doki,ha nem múlik)
2018. aug. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sokan nem gondolnak rá, de a szédülés lehet fül-orr-gégészeti eredetű is. A belső fülben helyezkedik el az egyensúlyozásért felelős szervünk, ha ez valamilyen módon sérül, nagyon kellemetlen tüneteket okoz. Érdemes ellátogatni egy alapos fülészeti vizsgálatra, a fül-orr-gégész orvos tudni fogja a tünetek alapján, hogy ha esetleg ez okozza a szédülést.
2018. aug. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Érdekes a fülészeten a neurógián is a szemet vizsgálgatják.
2018. aug. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4

Igen, mert a szédülésnek centrális és perifériás oka is lehet. Mindkettő esetben előfordulhat tünetként nystagmus (szemtekerezgés). A neurológián a centrális eredetü nystagmus miatt vizsgálják a szemeket, a fül-orr-gégészeten pedig a perifériás eredetű nystagmus miatt.

2018. aug. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!