Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valakit elaltatnak, akkor...

Ha valakit elaltatnak, akkor megrövidül az élete?

Figyelt kérdés
2010. jún. 21. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
elvileg igen de lehet h az érzéstelenítőtől
2010. jún. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
dehogyis! :D
2010. jún. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem rövidül meg az élete.Viszont elképzelhető,hogy van némi negatív hatása az agyműködésre.De ez még nem bizonyított,egyenlőre vizsgálják a lehetőségét.Itt egy link ezzel kapcsolatban:


[link]

2010. jún. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

huhh. hát azért a kísérlet körülményei nem teljesen reprezentálják a normál körülményeket. öt napon át napi két órán át tették ki ezeket az egereket a halothannak...

(gyógyszerészhallgató)

2010. jún. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Maga az altatás nem rövidíti meg az életet, legfeljebb az a betegség, ami miatt operálni kell.
2010. jún. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
nem
2010. jún. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak néhány dolgot tennék hozzá az idézett cikkhez:


- Lehet, hogy csak én dolgozom csupa "úri helyen" :-), de halotánt még nem használtam sose. Izofluránt is elég ritkán, inkább sevofluran megy.


- Létezik teljes intravénás anesztézia, ahol nem adunk altatógázt (ízlés kérdése, én szeretem, és a legtöbb betegnél használható módszer).


- Mi emberek vagyunk, az egerek meg cincognak... :-) Nem biztos, hogy messzemenő következtetéseket kell levonni abból, hogy néhány gázban aszalt szerencsétlen jószág agyában mi történt. Jóval nagyobb jelentőségét érzem, hogy a narkózis jól legyen vezetve (nem hinném, hogy az említett egereknél ez megtörtént volna): vérnyomáskontroll, megfelelő lélegeztetési paraméterek (pl. a vér széndioxid tartalma hat az agyi erek tónusára, így rossz beállítások esetén előfordulhat zavartság ébredés után), folyadék- és ionegyensúly, stb.

2010. jún. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!