Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Testkép zavarosnak titulálnak...

Testkép zavarosnak titulálnak mégsem vagyok az. Vélemény?

Figyelt kérdés
Sziasztok!17 éves vagyok és 1 éve járok kivizsgálásokra ,mert nagyon nem volt rendben az emésztésem. Volt mikor több napig nemtudtam wcre menni stb és nagyon puffadtam is. Ekkor voltam kb 50 kg és 152 cm (tehát nem vagyok egy magas alkat) Ezután elkezdtem sportolni odafigyeltem arra hogy mit egyek(sok gyümölcs,zöldség kevesebb egészségtelen kaja) de a közérzetem még mindig nem javult. Kb 3 hónap alatt lefogytam 39 kg-ra (normálisan ettem)ekkor még pajzsmirígy problémával vizsgáltak mert nem voltak jók az értékeim és úgy gondolták lehet ez az oka az emésztési problémáimnak is mert kihatással van rá, de több vizsgálat után kiderült hogy nem. így tovább utaltak gasztroenterológiára ahol eddig 2x voltam. Egyszer elbeszélgetésre(ott felírtak nekem egy tömegnövelő italt mert azt mondják nagyon kevés a súlyom) egyszer pedig laktóz terhelésre (nem vagyok laktóz érzékeny) Ezeket az előzményeket úgy gondoltam fontos megosztanom veletek a kérdésem és a további mondandóm előtt. Na szóval az orvosok endokrinológián(pajzsmirigy) Folyamatosan azt kérdezgették,hogy meg vagyok e magammal elégedve esetleg nem hánytatom e magam vagy eszek e normálisan, és nekik is elmondtam hogy igen eszek normálisan nem hánytatom magam stb hiszen ha ilyen fajta dolgokat csinálnék nem hinném hogy orvoshoz fordúlnék hogy szarul érzem magam.. Mindenhol azzal zaklatnak hogy nem vagyok e testkép zavaros nem eszek e direkt keveset. Mire anyukám is elmondja hogy nem hiszen normálisan szoktam enni és mindent megeszek amit éppen meg is kívánok tehát ha csokit akarok enni eszek annyit amennyi jol esik. De egyszerűen nem nő a súlyom. Hozzá tenném teljesen normális a testalkatom csak a súlyom a kevés most jelenleg 42kg de ha rámnéz az ember nem gondolná hogy ilyen kevés a súlyom hiszen van hús a combomon a fenekemen és nem vagyok egy csontos lány szóval egyáltalán nem látszik hogy ennyi kg vagyok.. messze nem nézek ki anorexiásnak plusz imádom magamat úgy ahogy vagyok. Nem akarok fogyni hízni pedig izomban szeretnék edzéssel.Na de a lényeg az hogy egyszerűen elmegyek egy problémámmal orvoshoz mert nem érzem jól magam és elég rossz érzés ha szenvedsz a wcn 1 óráig mégsem tudsz wczni meg az is hogy konkrétan úgy felpuffadok néha mint aki terhes és az orvosok azzal vásolnak meg hogy testkép zavaros vagyok mikor nem én tehetek róla hogy nem hízok és hogy ennyit fogytam, saját akaratomon kívül vagyok ilyen. Pszichológushoz küldenek de egyszerűen nem értem.. az ember elmegy egy egészségyügyi problémájával orvoshoz és ráfogják hogy gyogyós mert nem találtak eddig semmi szervi bajt meg semmit... Szomorú vagyok, és hihetetlenül mérges is hogy ilyen lekezelően bánnak velem. Oké tudom nagyon sok làny direkt akar fogyni stb ezért nem eszik vagy meghánytatja magát de én nem tartozom közéjük. Mi a véleményetek? Most mit csináljak?

2018. aug. 29. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia?! Sajnálom ami veled történik, de kérlek ne vedd magadra csak aggódnak érted. Én is erre gondolnék. Akár családi nyomásra is felkeresheted az orvosokat, ők jót akarnak. Nem értem most akkor jó a pajzsmirigyed vagy nem? Az magyarázat a fogyásra, bár a székrekedésre éppen nem. Széklettenyésztés volt már? Gyomortükrözés? A beleidet vizsgálta már valaki? Nem vagy vérszegény?
2018. aug. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Pszichológushoz küldenek de egyszerűen nem értem.. az ember elmegy egy egészségyügyi problémájával orvoshoz és ráfogják hogy gyogyós mert nem találtak eddig semmi szervi bajt meg semmit... Szomorú vagyok, és hihetetlenül mérges is hogy ilyen lekezelően bánnak velem. Oké tudom nagyon sok làny direkt akar fogyni stb ezért nem eszik vagy meghánytatja magát de én nem tartozom közéjük. Mi a véleményetek? Most mit csináljak?"


Menj el a pszichológushoz, és mondd el neki ezeket. Nem gyogyósok járnak oda, hanem pont azok, akik elég értelmesek hozzá, hogy belássák, hogy ha ennyi vizsgálaton túl még mindig nem tudják az orvosok, hogy mi lehet a bajuk, akkor most már egy kis beszélgetéssorozatot igazán kibírnak, ami segíthet rájönni, hogy mi lehet. Ne érezd ezt lekezelésnek. Segíteni próbálnak továbbra is, csak most más módszerrel. Ha te tudod, hogy mi lehet a bajod, mondd meg nekik. Ha viszont te se tudod, akkor meg adj egy esélyt a pszichológusnak, hátha ő végre kideríti.

2018. aug. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A pajzsmirigyem az jó igen. Először azért hitték hogy pajzsmirígy problémáim lehetnek mert a TSH hormonom volt magasabb de az viszont alulműködést okoz amitől híznék nem pedig fogynék. Csináltak rá vérvételt ahol megnéztek több dolgot is és 100% ra kizárták ezt a fajta gondot, de azt mondták meg kell ismételni fél évente mert hajlamos vagyok rá.Utána meg azt mondták nem kell fél évente nézetni. Most meg pár napja felhívták anyát hogy megint nem jó az értékem stb. Tehát ezt már nem tudom nyomon követni.Igen széklet tenyésztésem volt nem találtak semmit. Bél tükrözésem nem volt még.
2018. aug. 29. 20:59
 4/7 A kérdező kommentje:
Gyomor tükrözésem sem volt. Nem vagyok vérzegény sem.
2018. aug. 29. 21:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a TSH magas akkor a pajzsmirigy alultermel ez tény, de ez magyarázza a székrekedést. Ok nélkül nem magas a TSH. És ha nem csak éppen érték fölött van akkor igenis fennáll a probléma. Ha ezt elhanyagolja a doki akkor menjetek másikhoz.


Amúgy oké hogy nem okoz elvileg fogyást, de a hormonrendszer elég kiszámíthatatlan. Volt olyan alultermelos pajzsmirigyes ismerős akinek állandóan hasmenése volt és pörgött. Pont ellentétes tüneteket produkalt.


Endokrinológushoz menj és minden jót neked!

2018. aug. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ebből nekem az jött le, hogy az orvosnak fogalma sincs mi lehet veled, ezért próbálja arra hárítani, hogy nem eszel. Szerintem keressetek egy másik endokrinológust, akár másik városban, ha nem pesti vagy.
2018. aug. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Úgy jöttem rá én is sok mindenre, hogy a saját bőrömön megtapasztaltam.

Sajnos sok orvos nincs képben.

Valószínűleg enzimhiány áll a puffadás hátterében.

Ezeknek nézz utána: alacsony és magas FODMAP értékek, IBS, SIBO.


Én most ott tartok, hogy csak az alacsony FODMAP tartalmú kajákat tudom megenni.

Próbáld ki 6 hétig, hogy csak alacsony FODMAP tartalmú kajákat eszel és valószínűleg rendbe jön az emésztésed.


Szedhetsz probiotikumot is és különböző enzimeket!

2023. szept. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!