Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Begyulladt a helix piercingem!...

Begyulladt a helix piercingem! Valami ötlet?

Figyelt kérdés

Lassan 2 hónapja van helix piercingem. Kb 1 hete cseréltem ki az alap gyógyfülbevalót karikára.

Azóta kicsit fáj. És kiderült, hogy valószínűleg begyulladt a fülem miatta. Minden nap amikor felkelek, akkor a körbe tekerem a piercing karikát. De mindig azt érzem, hogy valami rászáradt dolog vállik le a lyuktól és ráragad a karikára.

Utána jártam, hogy aki ugyanígy járt, annak mit tanácsoltak. Legtöbb helyen a Betadine, Bepanthen Plus, Octenisept szerepelt begyulladt fülre.

Lehetséges, hogy a fülem azért gyulladt be, mert nem bírja a piercing karikát? Mondták azt is, hogy akkor ezüstre kell ki cserélni a mostani karikát, de lehet, hogy a fülem azt sem fogja bírni. (Nincsen rendes fülbevalóm, és soha nem is volt.)

Mennyi az esélye annak, hogyha Betadineval kenegetem naponta 2-3x, akkor elmúlik a gyulladás és nem kell kicserélnem az ékszert?

Semmilyen áron nem szeretném kivenni belőle a karikát és visszatenni a régi ékszert, de ha nem fog elmúlni a gyulladás akkor nem lesz más választásom.

Segítségeteket előre köszönöm.



2018. aug. 30. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
27.32%
2018. aug. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha az a karika orvosi fém, akkor vegyél egy titán karikát és tedd be azt. A porcos ékszer alapvetően 2-24 hónap alatt gyógyul meg. Tehát egyrészt még titán karikával is teljesen normális a dolog, másrészt a krémeket, kenőcsöket felejtsd el. Piercing ápoláshoz csak folyadékot használj. Lehet az tömény betadine, vagy Octenisept. Karikával lassabb a gyógyulás, barbell ékszer jobb hozzá legalább 1 évig. Nos, sok sikert!
2018. aug. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Több oka is lehet. 2 hónap után kicserélni valószínűleg túl korai volt, mert még nem gyógyult be teljesen. Az is lehet, hogy nem fertőtlenítetted a karikát, és kórokozó ment a sebbe. De a rászáradt dolog is fel tudja sérteni ott a bőrt, ha forgatod.


Kezeld naponta többször valamilyen fertőtlenítő oldattal. A rászáradt nedvet mindig teljesen töröld le, mielőtt forgatod. Ha nem javul 2-3 nap alatt, akkor lehet, hogy érzékeny vagy az anyagára, bár orvosi fémnél ez ritka. Ha így van, akkor a titán ékszer a megoldás, ami antiallergén és könnyebben is gyógyul.

2018. aug. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Lehetséges, hogy túl korai volt. Pedig azt hittem, hogy már nyugodtan kicserélhetem, mert nem fájt, és minden jó volt vele.

De hát akkor nincs más választásom, ki kell vennem a karikát és kicserélni a régire.

Köszönöm a tippeket/tanácsokat, lehet majd egy hónap múlva visszateszem és nem lesz semmi gond, vagy minnél hamarabb szerzek egy titánt. :)

2018. aug. 31. 11:29
 5/5 anonim válasza:
ha én lövettem a porcot esélyes hogy találok bele karikát?
2019. jún. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!