Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 22 évesen még mindig pattanáso...

22 évesen még mindig pattanásos vagyok. A kb nyolc éve tartó pattanásos arcbőr teljesen kikészítette a bőrömet és lelkileg engem is. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Én szinte már MINDENT próbáltam. Több bőrgyógyásznál és kozmetikusnál is jártam mind eredménytelenül. A helyzet annyira nem drasztikus, de épp elég kellemetlen, minden hónapban megjelenik 2-3 nagyobb húspattanás az arcomon és a kisebbeknek ha el is mulnak hónapokig vörös, nagyon lassan eltűnő nyoma van. A bőröm emellett időnként nagyon-nagyon áraz. Kaptam már ezer féle lemosót, oldatot, különleges, kevésbé ismert és ismert krémeket egyaránt. Most is használok rázókeveréket, fokhagymazselét és lemosót. Szedtem több féle vitamint, gyógyszert, többször allalmaztam antibiotikum kúrát (tetralisal) az néha kicsit segített, de aztán újra rossz lett. Voltam gócvizsgálaton is, nem találtak semmit, voltam egy elég komoly lézeres arckezelésen az picit használt, de 1-2 hónappal utána ismét visszajöttek a pattanások ugyanúgy. A kozmetikus által végzett arctisztítások általában még rontottak is a helyzeten. Nem dohányzom, alkalmanként iszom csak, nem mondhatni hogy extrém stresszes életet élnék, nem fogdosom a bőrömet egész nap, nagyon figyelek rá.. Egyszerűen nem bírom elviselni, hogy 22 éves férfiként még ezzel kell szórakoznom, a bőrömön egyre több a pattanások utáni heg. Szeptembertől utolsó próba: elmegyek egy ilyen komplex derma help kezelésre, de én már nem hiszek semmiben.... valami tipp/ötlet? 22/F
2018. szept. 1. 08:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Dietetikust is próbáltál?

Mozogsz rendszeresen?

Én 24 éves koromig voltam pattanásos. Minden jel nélkül múlt el. Te esetedben is egyedi dolgok lesznek. Nekem étrend és mozgás hozta meg a változást. De lehet csak véletlen egybe esés volt és a háttérben az életmód váltáshoz kapcsolódó pszichológiai okok voltak - nem fogok erre soha választ kapni.

2018. szept. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendszeresen mozgok, amióta az eszemet tudom. Diatetikust még nem próbáltam köszi a tippet mindenképp elmegyek.
2018. szept. 1. 09:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Sotretnek vagy Roaccutannak nézz utána. Pont ilyen aknés bőrre való gyógyszer
2018. szept. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bár én nem voltam soha aknés, csak kissé pattanásos, de nekem igazából pont az segít, ha semmi szir-szart nem kenek az arcomra, hanem csak vízzel megmosom napi egyszer este/meg persze sminklemosót használok, mert kis mennyiségben alapozózom az arcom(BB krémmel, nagyon jó). De ezeken kívül semmi kencefice, pont azoktól jöttek ki mindig.


Amúgy hormonvizsgálaton voltál?

2018. szept. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Itt már csak a Roaccutan segíthet, ahogy 3-as írta, egyébként isotretinoinnak hívják, és van olcsóbb változata (ugyanazt tudja). Ha végigcsináltad a kúrát, nagy eséllyel nem lesz több pattanásod, néha talán pár apró. Beszéld meg a bőrgyógyászoddal, és ha előadja a mellékhatásokat, mondd hogy neked nem gond.
2018. szept. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Naponta többször arcot mosok, teafa szappan(500Ft max)

Kinyomkodom a pattanasaim nagyítós tükörbe, próbálom arra, amerre a kis szőr száll all(elvileg így helyes)

Amit nemtudok ki nyomni , azt hagyom, másnapra megérik, ki nyomom azt is. Utána arcot mosol, vagy alkohollal letorlod kis pamaccsal.

NEM eszek szotyi.. pedig imádom de rohadt sok zsír van benne, durván pattanásos leszek, ahogy a diotol, mogyorotol is.

Csipszet se szabad nekem ennem, mer attól is az leszek.

Figyeld meg te is mitől leszel az és próbáld meg minimálisra csökkenteni annak fogyasztását.

A telefonod!! el nemtudod képzelni mennyi baci van rajta, néha torold le fertőtlenítő kendovel vagy egy kis gellel.. ugye oda teszed a koszos telefont az arcodhoz, és attól is kijöhet.

A párna huzatot se árt többször cserélni, én pl észre vettem mindig a jobb felemen alszok, és az pattanasosabb. Lehet nem jut levegőhöz az arc nyilván az sem jó, ezt nemtudom biztosra.

Most akarok venni garnier micellas vizet meg valami tonikot, csak meg nézelődők melyik lenne jobb. Érdemes ezeket is be szerezni.

Alapozóbol minőségi vichy-t használok, amibe semmi karos anyag nincs.

Sok vizet igyál naponta.


Ha ez se válik be, akneroxid! De vigyázz vele durva cucc!!!!

Használtan régen, csak kis pottyokbe szabad felvinni a pattanasokra!!

2018. szept. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket mindenkinek! A legnagyobb bajom az volt, hogy nem magát a problémát, hanem a probléma okát szeretném megszüntetni, mert az hogy ennyi idősen még mindig kijön rohadtul nem természetes. Viszont úgy néz ki végre megtaláltam a megoldást!!! Valószínűleg búzaliszt intoleranciám van. Egy hónapja nem eszem semmi olyat (vagy csak hihetetlen minimális mértékben), ami búzalisztet tartalmazna. Úgy tűnik ez volt a probléma, mert alig jönnek ki új pattanások. Jóformán nem is jönnek. Remélem ez így is marad és ez nem csak átmeneti időszak. Már csak azt várom, hogy a régebbiek nyomai még szebben eltűnjenek, de már így is nagyon boldog vagyok. Csak azért írom le, hátha más is hasonló cipőben jár és kiderül, hogy valamilyen intolerancia okozza a dolgot.
2018. nov. 29. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!