Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon megterhelő lelkileg a...

Nagyon megterhelő lelkileg a Mentőknél dolgozni?

Figyelt kérdés

Mentő sofőrként szeretnék dolgozni. Mindig is érdekelt az egészségügy, de nem tudtam hogy pontosan mit szeretnék. 2 éve lett meg a jogosítványom, és nagyon szeretek vezetni, most is sofőrként dolgozom. És szerintem mentős sofőr munka lenne nekem a legideálisabb.

Csak azt nem tudom hogy hogy lehet bírni lelkileg, mert sok brutális látvány lehet. Hozzá lehet szokni?

Van itt esetleg olyan aki a Mentőknél dolgozik?


Köszönöm előre is a válaszokat!

22F


2018. júl. 25. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem dolgozok ott, de egészségügyben, én mentőápoló akartam lenni, illetve még akarok is.

Először nem hiszem, hogy olyan esetkocsira tesznek, ami súlyosabb esetekhez megy ki, először szerintem csak betegszállítóként fogsz kivonulni.

Nagyon kemény a vezetői vizsga azt tudom.

A látványhoz nem lehet hozzászokni, vagy bírod vagy nem. Olyan nincs, hogy nem bírod, de mégis hozzászoksz idővel, max akkor ha sokminden ilyesmit láttál, akkor valamivel könnyebb alkalmazkodni a súlyosabb dolgokhoz is.

De ez csak az én véleményem.

2018. júl. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ide sorolhatnám a tűzoltókat is .Az "egyszerű " tűzoltónak nagyon sok látvány át kell élni,segíteni.

De mondhatnám a rendőrségi helyszinelőket is .

Erős idegrendszerünek kell lenni,az biztos.

Ne te legyél az első,akit újra kell éleszteni a látványtól .

2018. júl. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha komolyan érdekel ez az egész, akkor mentőápoló. Ez talán a "belépő szint". A mentőgépkocsi vezető is segédkezik az ellátás során, de alap esetben semmi egészségügyi végzettsége. Kivéve, ha mentőtechnikus. Tehát két év 54-es gyakorló mentőápoló majd fél éves 55-ös mentőápoló OKJ. Így több lesz a fizetésed is, mintha simán gépkocsivezető lennél. Egyébként betegszállító nincs a mentőszolgálatnál. Mentőgépkocsin kezd általában mindenki. Ha mégis gépkocsivezető szeretnél lenni, akkor PÁV1 vizsga fog kelleni. Olyan pedig, hogy vezetői vizsga nincs is igazán. A látványtól pedig ne félj! A lehető legkevesebb. Nem sok leszakadt kezet, csonkolt testrészt fogsz látni. Viszont maga alá piszkított, büdös, koszos, elhanyagolt embert annál inkább. Ezt nehezebb elviselni.
2018. júl. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!