Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segítség! Otthoni gyógymód?

Fanni257 kérdése:

Segítség! Otthoni gyógymód?

Figyelt kérdés
Meg vagyok fázva holnap már iskola ! Úgy vagyok megfázva hogy le hajtom a fejem és konkrétan kifolyik az orrombol a takony! Tudna valaki segíteni otthoni gyógymódban hogy ne folyon ennyire és ne legyen be dugulva az orrom ! Válaszokat nagyon szépen köszönöm!

2018. szept. 2. 16:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A megfázás vírusos betegség (másodlagosan felülfertőződhet bakteriálisan), így konkrét gyógyszer sajnos nincs rá. A C-vitamin segíthet, mert antioxidáns hatásánál fogva csökkenti a gyulladással járó károkat. Van még az Orthomol Immun nevű készítmény (sajnos azt nem tudom, hogy Magyarországom hozzáférhető-e), ami nálam mindig lerövidíti a betegség lefolyását. Sajnos elég drága. Amit még tenni tudsz, hogy kíméled magad, és betegen ne menj be az iskolába. Az se neked nem tesz jót, se a többieknek.
2018. szept. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ma:

C-vitamin (500-as vagy akár 1000-es is)

forró tea

gőzölés kamillateával vagy 10%-os tengeri sós vízzel

orrcsepp (Nasivin, Otrivin stb., ami van otthon - ha semmi, akkor ügyeletes patikában vegyetek valamit)

Az orrodat meg minden fújás után kend be vékonyan körömvirágkrémmel vagy valami hasonló nyugtató krémmel, hogy ne pirosodjon ki a bőr.

Holnap:

Házi orvos, aki megvizsgál, és megmondja, hogy mennyi ideig maradj otthon.

Az iskola eszedbe se jusson. Pihenned kell, és a többieket sem kell összefertőzni.

2018. szept. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!