Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy használjam a kratomot,...

Hogy használjam a kratomot, hogy ha épp abbahagyom a szedését, ne legyen kellemetlen? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Idegeskedő, stresszelő ember vagyok. Ritkán tudok szívből örülni, mindenben a negatívot látom, depresszióra emlékeztető tüneteim is voltak régebben. Ezen javítandó kipróbáltam a kratomot. Reggel bevettem egy 0-s kapszulával, és jobban is éreztem magam tőle, eltűntek a rossz gondolataim, bár a beszédem kicsit furcsa lett, sokkal gyorsabban pörögtek a gondolataim, mint ahogy kimondtam őket, de nem volt vészes. Aznap elvoltam, aztán másnap reggel rettenetesen rossz érzésem volt. Mindent hiábavalónak, feleslegesnek éreztem, nem akartam felelősséget vállalni semmiért. Ez kb. fél óráig tartott, utána rendbejöttem.


Azért gondolom, hogy a kratom kiürülése idézte elő, mert pár éve kipróbáltam egy gyógynövényes tabit, ami elvileg serkenti a tesztoszterontermelést. Másnap viszont iszonyúan elérzékenyültem, alig tudtam bármit is csinálni. Gondolom a hirtelen visszaesett tesztoszteronszint miatt volt.


A két eset közt én párhuzamot látok.


Hogyan kellene szednem a kratomot, hogy a hatása meglegyen, de ne legyenek ilyen (elvonási?) tünetei az abbahagyásnak?


2018. szept. 6. 10:54
 1/4 anonim válasza:

Szia ! Egy darab kratom kapszula után biztos, hogy nem lehettek elvonási tüneteid, de valószínűleg a hatását sem érezted, csak placebo volt ugyanis a kratomból 2-5 grammot szoktak bevenni (2 gramm küszöb dózis amit a legtöbben meg sem éreznek ) és egy kapszulában kb. fél gramm szokott lenni.


Függőséget a kratom csak hosszú napi szintű használat után okoz. Van aki naponta 20+ grammot használ, de már olyat is olvastam külföldi blogokban, hogy valaki naponta 40 grammot szedett éveken át. Az ekkora mennyiségekben fogyasztott kratom relatívan súlyos elvonási tüneteket is okoz amik 7-10 napig tartanak, de van akinek a felépülés 20-30 napig tart. (ilyen tünetek a :depresszió,gyengeség,motiválatlanság, és a taknyosság is :D)


Azt szokták ajánlani ha nem akarsz rászokni akkor hetente 1-2x használd és akkor elvonási tüneteid biztos, hogy nem lesznek.


Én naponta 8-12 grammot szoktam, 4 grammos adagokban. De azok után a napok után, ha használok 2 napot kihagyok.(ezt nem mindig tudom betartani) 2-3 havonta 1 hónapos szünetet szoktam tartani. Egyébként én is azért szedem,mert sokat idegeskedek és letargiára hajlamos vagyok ( + segít a tanulásban,koncentrációban és a szociális helyzetekben is, amikben alapból eléggé béna vagyok )


Kifelejtettem, hogy a nagy dózisú használat csökkenti a tesztoszteron szinten.


Kicsit még az adagolásról :


3-5 gramm energizáló hatás, jobb hangulat, optimizmus,megnövekedett koncentráció

5-8 gramm nyugtat, illetve elálmosít

8+ grammal nincs tapasztalatom, de elvileg erősen szedál és lelassít.


Remélem tudtam segíteni ! Írj nyugodtan, ha még lenne kérdésed.

2018. szept. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Skullflower ***** válasza:

Igen, a 0-s kapszulában kb 0.5 gramm levélpor van, az igencsak csekély mennyiség, a legtöbb ember meg sem érezné.

Amúgy úgy érdemes szedni, hogy heti 2-3x, a többi nap meg pihenőnap, és így nem nagyon fogsz rászokni (+ ne nagyon menj 10g felé egy nap). És még így is érdemes néha egy teljes hetet kihagyni.

2018. szept. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én vizsgák miatt használtam egy időben mert sokkal jobban tudtam tanulni vele, két hónapig szedtem heti 2-3 alkalommal kb 6 grammot alkalmanként

Akkor hagytam abba amikor kifogyott a készlet, semmilyen elvonási tünetem vagy sóvárgás nem volt utána

Az adagolásra figyelni kell amúgy, nekem 3-4 teáskanállal (6 g) volt az optimális

Ha túl sokat szedsz belőle egy napra is úgy le tud szedálni hogy nem kelsz fel az ágyból, az elején jártam így egyszer :)

2018. dec. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gomoa-ban szoktam kapszulázott kratomot vásárolni, azokból 3-5 kapszula elég, mert az jó minőségű kratomot tartalmaz.
2019. júl. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!