Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Emiatt lehet kapni részleges...

Emiatt lehet kapni részleges testnevelés felmentést?

Figyelt kérdés

Gerincferdülésem van, ingadozó a vérnyomsásom. 150 körül szokott lenni általában, azt érzem, hogy szétszakad a fejem, majd hirtelen leesik 90-re és az ájulás szélén állok. És nagy valószínűséggel lyukas a szívem, sokat szokott fájni, amit lehet édesanyámtól örököltem, hisz ő is lyukas szívvel született.

Az osztályból 2 gyereknek is van részleges felmentése, mindkettőjüknek túlsúly miatt, nem tudom, hogy az én problémára is adnak-e.


Ezért lehet kapni részeleges testnevelés felmentést? Ha igen, hová, kihez kell fordulni, milyen vizsgálatokat kell elvégezni? Elég a háziorvoshoz menni vagy kórház, kardiológia?


2018. szept. 11. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha veleszületett szívproblémád van, annak már rég ki kellett volna derülnie.

Menj el a háziorvosodhoz, sorold el a panaszaidat. az ingadozó vérnyomást be kell állítani, ha tényleg felmerül a szívprobléma, elkülhet kardiológushoz is, a gerincferdülésről ortopéd szakorvos ad diagnózist. A megfelelő szakorvos javasolja a felmentést.

Részleges vagy teljes felmentést akkor kaphatsz, ha az egészségi állapotodat rontják bizonyos gyakorlatok, amit tesi órán csináltok. Pl. nagy túlsúly esetén a futás túlterheli az ízületeket, a gerincferdülésnél nem mindegy, milyen hátizom gyakorlatokat végzel, stb.

Viszont valószínű, hogy gyógytestnevelésre utalnak a gerincferdülésed miatt, ugyanis azt azzal lehet karban tartani.

2018. szept. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tavalyi tanévben jártam kórházba gyógytornára, mert az iskolában nincsen gyógytorna, de emellett is ugyanúgy be kellett járnom a tesi órákra, és annyira nem is segített, hogy megérné emiatt fél órát utaznom, plusz kimaradni több óráról is. Úgyhogy köszönöm, de abból elég lesz. És a vérnyomásom miatt 150-200 méternél többet nem tudok futni megállás nélkül, mert valóban elájulok.
2018. szept. 11. 17:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Elsőnek igaza van, már rég kardiológushoz kellett volna menni. Minél előbb kérjetek időpontot.
2018. szept. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!