Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az evéskényszer soha nem...

Az evéskényszer soha nem múlik el?

Figyelt kérdés

Evéskényszeres vagyok, mint a kérdésből is kiderült. Kérem, hogy "ne zabálj, oszt jóvan" féle válaszoktól kíméljetek meg. Mert ez nem ilyen egyszerű.


Túlsúlyos vagyok, nem kórosan, de túlsúlyos (158/65). Rám törnek a zabálási rohamok, és ezzel nem tudok mit kezdeni. Megpróbáltam visszafolytani, nem ment. Megpróbáltam azt is, hogy zöldségeket ropogtatok. Nem volt elég.

És a zabálás után jön a mardosó bűntudat, ami egyszer meg fog ölni.


Most is híztam, pedig egy betegség miatt le tudtam fogyni kicsit. De ennek már vége.


Undorodom magamtól. Levert vagyok, nem.érzem jól magam, úgy érzem ezt már nem bírom.


Voltam pszichológusnál, megbeszéltük, hogy mi az oka: kóros szeretethiány. Megoldás? Szeressem magam. Én egyetértek, hogy ez a megoldás, de ez nem olyan egyszerű... de ha soha nem fogom szeretni magam és nem is lesz senki, aki szeretne (főleg hogy kövér vagyok), akkor az evéskényszer megmarad???



2018. szept. 11. 23:08
 1/3 anonim ***** válasza:

A szeretethiány az nálam is jelen van elég erősen, és pont ugyanazt gondolom, mint te, miszerint ha én nem szeretem magam, más hogyan szeretne? Szintén túlsúlyos vagyok, 113 kiló vagyok a 180 centi magasságomhoz.


Jól érzed, a probléma gyökerének a kezelése hosszú távú. Én apró dolgokat próbálok megtenni a siker érdekében. Például rájöttem arra, hogy az albérletem és a munkahely közt 2,6 km távolság van. Munka után úgy döntöttem a nyáron, hogy nagyon szép idő van, mi lenne, ha lesétálnám ezt a távot ahelyett, hogy busszal tenném meg? És érzem a fejlődést - lehet, hogy nem fogytam vele, mert nem fogytam, viszont már tudok egy tempósabb séta közben beszélni anélkül, hogy kifulladnék.


Addig is szükséged van tüneti kezelésekre is. Én felismertem magamban, hogy az étel az íze miatt fontos a számomra. Ha nálad is ez a helyzet, akkor megteheted azt, hogy az ételt felosztod kis adagokra. Egy ilyen "zabálási roham" során vegyél magadhoz egy, és szigorúan csak egy ilyen kis adag ételt. Azt fogyaszd el mindenféle lelkiismeret nélkül. Illetve igyál utána nagyon sok folyadékot, lehetőleg vizet - akár fél litert is, mivel az is telíti a gyomrodat. Ha még mindig érzed, hogy enned kell, utána gyümölcshöz nyúlj! Vagy ha csak a rágás érzete a fontos, rágj egy rágógumit!


24/F

2018. szept. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ! :)


Amiket felsoroltál, mindet kipróbáltam. Sokat iszom, zöldséget, gyümölcsöt eszem, ha rám jön a roham. És mogok elég sokat :) Igen, nekem a rágás érzete a fontos és sokat rágózom :D


Köszönöm a részletes válaszod! Sajnálom, hogy Neked is át kell élned ezt a dolgot... :(

2018. szept. 11. 23:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is evéskényszerem van, csak én bőven a túlsúlyos kategóriában vagyok.

Nekem az volt a megoldás, hogy elkezdtem sportolni konditermben (nem otthon, mert otthon minden érdekesebb, mint edzeni!), illetve kidobtam minden egészségtelen kaját, pénz pedig csak annyi volt nálam, hogy pont kijöjjek a diétás kajámból.

Igen, ez a "ne zabálj oszt jó van" részletesebb változata, de máshogy nem lehet megküzdeni vele.

Egy hónap után már rá se tudtam nézni az olyan kajára, csokitól meg egyenesen rosszul voltam, fél év alatt 30 kg le is ment.

2018. szept. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!