Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek, hogy ne kívánjam...

Mit tegyek, hogy ne kívánjam ennyire az ételt?

Figyelt kérdés
Nem vagyok elhízva, bár van rajtam egy kis felesleg, ami inkább alkati kérdés. Mégis van egy olyan problémám, hogy betegesen szeretek zabálni :D Nem mondanám függőségnek, de talán már nem is egészséges. Ha kínálnak, vagy van lehetőség enni, főleg édességet akkor élek vele. Akkor is eszem, ha unatkozom. Nem vagyok elégedett azzal, hogy 4-5 kilókat fogyok és hízok felváltva.Ha kevesebbet eszek viszont rossz hatással van a hangulatomra. Mit tehetnék, hogy ez megváltozzon és kiegyensúlyozottabban étkezzek? 19/L

2017. szept. 20. 22:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Bizonyára minimum részben lelki probléma ez. Nem muszáj kihasználnod minden alkalmat az evésre, de ha kínáláskor érdekel és veszel, az persze OK, már ha nem túl gyakran van az, hogy kínálnak s nem éhesen is eszel, annyit, amennyit igazából nem is kívánsz, csak VAN. Nem tudom, ez-e a helyzet, de ezen a szinten nem jó, alapszinten (vendégségben sütizel) OK.


Az unalomevést az jopbb, ha elhagyod, az eléggé hibás. Unalomra nem enni kell. S ha csak rágcsálnál valamit nem éhesen, az inkább valami könnyed zöldség legyen. Én néha teát használok nassolásra, persze üreset. Nem mindig hat, de néha az is valami.


De rossz étrend miatt is lehet, hogy túl sokat eszik az ember.


Ha elég kalóriát viszel be (vagy kicsit keveset, de fogyni akarsz) s nem érzed magad jól, az étrendproblémára utal, vagy lelkire, ha fizikailag jól vagy, de a folyamatos evés hiányzik...

2017. szept. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha találnál magadnak egy olyan hobbit, ami hosszabb időre lefoglalja a kezeidet, így nem fogsz unalmadban enni.
2017. szept. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!