Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anyukámnak 200 felett szokott...

Anyukámnak 200 felett szokott lenni a vérnyomása. Orvoshoz nem megy el. Mit csináljak? Adna valaki tanácsot?

Figyelt kérdés

Anyukám 42 éves, 40 évesen világra hozta a most 2 éces kisöcsémet aki korábban jött mint kellett volna. 32 hetesen császárral jött a világra és anyukám is és a kistesóm is nagy veszélyben volt. (Áronnak hívják a kisöcsimet). Áron nagyon sokat volt korházba és nagyon sok betegségben szenvedett pl: a kis tüdője nem fejlődött ki, és nagyon sokat voltak korházba anyukámmal. Szerencsére makk egészséges és vidám kis lúrkó és semmi gond nincs. Egyébként nagyon sokszor olvasom én is és anyukám is, hogy mennyi kismama hal meg manapság abban, amiben hála istennek anyukám nem 2 évvel ezelött.

Nem is tudom mit csinálnák nélkülük. Nem lenne értelme az életemnek. 16éves fiú vagyok.

Amióta megszületett Árcsika azóta anyukám időközönként rosszul szokott lenni. Amikor rosszul van akkor 200 felett szokott lenni a vérnyomása. 220 körül. Gyenge, fájnak a lábai, hányingere van, melkasát fájlalja és ez gyakran szokott lenni. Heti 1-2 minimum. Megérzi,hogy mikor magas a vérnyomása, és amikor megméri akkor valóban nagyon sok. Minden délután szokott aludni egy 0.5-1 órát, de van amikor nem. Sokat dolgozik itthon. Magas vérnyomása ellenére is takarít, főz és 24 órából 12-t Áronnal van és vigyáz rá, mindent megcsinál, és gyakran a férfi munkát is amikor nem vagyunk itthon apukámmal. Minden tiszteletem az övé. Imádom szeretem. Anyukám elég sokat idegeskedik, könnyen felhizza magát. 4 en vagyunk testvérek és anyukámnak 5 embert kell eltartania és valamelyikönt mindíg veszekszik anyukámmal és a folyamatos fáratság miatt könnyen felhúzzuk egymást és viszonylag gyakran veszekszünk, de nagyon szeretjük egymást.

Anyukám szed gyógyszert a magas vérnyomása ellen, de az olyan rosz, hogy sok időn át hányingere lesz és rosz neki. Orvoshoz nem akar menni és hiába könyörgünk, egyszerűen nem jutunk el oda Áron folyamatos figyelése miatt stb... Nemtudom mit csináljak ,hogyan vegyem rá, hogy menjünk orvoshoz, félek, hogy baja lesz. Mit kéne neki mondanom, vagy mit kéne csinálnom? Hova kéne menni? Szerintem a közelben lévő korházak elég szarok, nemjók. Pl: Jászberényi. Egyszerűen szörnyű. Hova kéne vinni őt?

Válaszokat előre is köszönöm


2018. szept. 30. 23:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél neki egy csomag felnőtt pelenkát és tedd az ágya mellé. Mondd neki ha agyvérzést kap - amire hatalmas esélye van - akkor szüksége lesz rá + egy hizzátartozóra aki vállalja hogy ápolja a haláláig.
2018. szept. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt a problémádat sürgősen beszéld meg édesapáddal, nagyszülőkkel, rokonokkal, egyszóval olyannal, aki tud hatni édesanyádra, mert amit csinál, az nem gyerekjáték és az életével játszik!!!
2018. szept. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én teljes mértékben vállalom, hogy anyukámat pelenkáztatom amikor kell. Hidd el, nem azért szeretném, hogy jobban legyen, mert pelenkáztatni kell, hanem azért, hogy jobban legyen és egészségesen lássam. Mert ő a mindenem.
2018. szept. 30. 23:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Bármikor kaphat agyvérzést, 3s akkor ottmaradtok a nyomorban. Mondd hogy húzzon el orvoshoz. Talán a háziorvos is irhat fel vérnyomáscsökkentőt. Az meg ott van helyben. Mondd h nem fog meghalni csak megnyomorodik, meg majd maga alá csinál. De ha nem kap agyvérzést, akkor majd a veséi mennek tönkre. NEM BIRJÁK. A nyomást!
2018. okt. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Van vérnyomáscsökkentője. De ugyanúgy 220 a vérnyomása.az csak csökkenti
2018. okt. 1. 00:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Másik vérnyomáscsökkentő kell, lehet erősebb és beáll a vérnyomása normálisra, de ehhez el kell mennie a háziorvoshoz, hogy írjon fel másikat. Biztos van olyan is, aminek nincs ilyen mellékhatása. Rengeteg fajta vérnyomáscsökkentő van, mindenkinek más válik be.

Mondd meg neki, hogy 200 körüli vérnyomásnál már agyvérzése lehet, amitől lebénulhat. Apukám is így járt, fél oldalára lebénult amikor 200-ra felment a vérnyom ása.

2018. okt. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!