Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet, hogy ropognak a...

Mitől lehet, hogy ropognak a csontjaim 21 évesen?

Figyelt kérdés
Egy ideje elkezdett ropogni a csípőm, térdem vagy vállam, ha éppen úgy mozdulok. Például, ha reggel szállok le az ágyról, vagy hirtelen állok fel a székről? Mi miatt lehet ez? Mit lenne érdemes szednem rá (vitamin)?

2018. okt. 9. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Az izületek ropognak, mert kevés bennük az izületi folyadék. Fogyassz a jelenleginél sokkal több folyadékot naponta.
2018. okt. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%
Ínhüvelygyulladás tünete lehet a ropogó ízület
2018. okt. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azoknál a fiataloknál gyakoribb, akik keveset mozognak vagy éppen túlzottan megerőltetik magukat. Az én térdeim is úgy nyikorogtak már 18 évesen, mint egy régi padló. Voltak testnevelés óráim, de túl durvák voltak és csak rontottak a helyzeten. Amióta egyetemista vagyok, sokat javult a helyzet, mert kényszer-futás helyett inkább a saját tempómban sétálok naponta 5-7 km-t vagy otthon lightosan tornázom.

A vízfogyasztásra is oda kell figyelni. Nem elég naponta 0,5-1 litert inni, ahogy én csináltam. Minimum 2 liter víz naponta és sokat fog javulni!

Porcvédőket és hasonlókat korai lenne még szedni. Ha nagyon akarsz valamit szedni, a multivitaminok és a D vitamin elég lesz. Csak mozogj mellette rendszeresen és igyál eleget!

2018. okt. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Valószínű a válaszok alapján, hogy a vízfogyasztásommal van probléma, valamint a mozgással is, mert nem túl sokat mozgok, megpróbálok kicsit javítani ezen :)
2018. okt. 10. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!