Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miert kelek fel minden éjszaka...

Miert kelek fel minden éjszaka, mert wcre kell mennem?

Figyelt kérdés

Egyetlen egy olyan éjszaka nem volt meg, hogy ne keltem volna fel minimum 1-2-szer, mert pisilnem kell. Körülbelül maximum 4-5 órát bírok ki pisiles nélkül ejjel es ez nagyon idegesít. Mi lehet az oka és tudnek ellene tenni valamit? Nem nagyon szoktam innibsemmit lefekvés előtt.

17/L


2018. okt. 9. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:

gondolom napközbe is kb ilyen időközönként jársz

(szerintem örülj, hogy felkelsz, mint inkább alszol nyugodtan és örüsz a plussz melegnek)

2018. okt. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A lefekvés előtt nálad mit takar? Hány órás időintervallumot? Én 5 órával lefekvés előtt már nem iszom semmit, így kibírom az éjszakát.
2018. okt. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, minimum egyszer biztos felkelek, ha szerencsém van, nem sokkal ébredés előtt, szóval akkor már nem olyan bosszantó. De van, hogy sokkal korábban is kell, sokat iszok, de ez a jó.
2018. okt. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha elég mélyen alszol, akkor leáll vagy lelassul a vizelettermelés. Nem zavar valami álmodban? Túl világos? Zajok? Esetleg túl sok koffeint iszol napközben (ami egyrészt vízhajtó, másrészt nyugtalanabbul alszol)? Vagy valami stressz?


Én szoktam inni este, sőt éjszaka is, van, hogy több mint fél litert. Ehhez képest nagyon ritkán kell kimennem - mindig akkor, ha sehogy nem tudok elaludni, csak forgolódom órákon át.

2018. okt. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de vannak ilyen emberek. A párom is mindig felkel éjjel pisilni. Engem jóformán semmi nem képes felébreszteni 8-9 óráig, ha egyszer elalszom, megihatok lefekvés előtt egy liter teát, akkor is alszom. Egyéni dolgok ezek. Nappal is kihúzok 9-10 órát, ha kell (bár nem teával, ahhoz aludnom kell). A párom nappal is gyakrabban jár, ezért is gondolom, hogy ez az összefüggés. S mindegy, mit iszik lefekvés előtt, pár óra után megy wc-re.

Neked miért gond ez? Nem tudsz könnyen visszaaludni vagy csak zavar, hogy felkelsz, mikor mások végigalusszák az éjszakát? Ez utóbbi esetben próbáld elfogadni, hogy te ilyen vagy.

Nem tudom, az ivásoddal tudsz-e valamit tenni, nem szimpatizálok azzal, hogy szomjazz, az éjszaka is hosszú, nem kell még sok órát rárakni...

2018. okt. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az is fontos, hogy mit iszol, a tea például nagyon "pisiltet". Ha este teát iszom, szinte biztos, hogy ki kell éjjel mennem, és reggel is szinte sietve.
2018. okt. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ez nem normális dolog. Mindenképp csináltass egy labort. Én évek óta küzdök ezzel, hirtelen kezdődött, előtte végigaludtam akár 12 órát is minden gond nélkül, most pedig 1-2 óránként felkelek pisilni. Kezdek tőle begolyózni. Mivel a hasi ultrahang és a háziorvos nem tudott vele mit kezdeni, most magán dokit kerestem fel, és most ő észrevett valamit a leletemen, amit az eddigi orvosok nem.

Neked ez így van születésed óta?

2018. okt. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!