Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges az egyáltalá...

Hogyan lehetséges az egyáltalán, hogy a mamám ilyen hirtelen ilyen rossz állapotba került agyilag, miközben semmi szervi baja nincs?

Figyelt kérdés
80év felett van, de fizikailag jó állapotban van, örültem mindig s nyugodt voltam hogy még ilyen öregen is egészséges , biztos sokáig fog élni és soha nem gondoltam bele hogy ilyen meg fog történni vele valaha is , mint most. Hihetetlen gyorsasággal romlik az állapota. Az egész kb 2 hete kezdődött , szinte a semmiből rátört hogy elkezdett magába beszélni. Aztán elkezdtek hallucinációi, téveszméi, képzelgései lenni. Személyeket talált ki, nevet adott nekik, hogy őhozzá beszélnek a szekrényből, meg akarják ölni/erőszakolni. A helyzet súlyosbodott. Már csak erről beszélt nekünk is, semmi más téma nem volt, csak hogy Xy ekkor és ekkor fogja őt megölni. A tetőpont az volt, hogy egyik éjszaka hajnalban kopogtatott hozzánk, hogy fél, visszajönnek, megölik. Aztán kiment a kert végébe is, pléddel, és ott is aludt. Örökké ilyen gondolatok gyötrik, éjszaka sem alszik, nem eszik, nem iszik..lehet a gyógyszereit se szedte már rendesen. Aztán bekerült a kórházba is, kapott Xanaxot is, Tiapridalt, stb de mikor hazajött is csak rosszabb lett az állapota, jelenleg pszichiátrián van Pesten, mentünk látogatni és csak annyit kérdezett hogy Ti még éltek? Mert ő látta h mind meg fogunk halni,a kutyát is elaltatják jövő héten, engem lelőnek, stb. Állítólag egy szava se volt ép. Csak az ő téves valósága, amin lehet már semmi se segít. Félek mi lesz ezek után. Mit lehetne tenni? Ezek után már csak egyre rosszabb lesz az állapota? Mert szerintem már ez nem egy visszafordítható állapot. Lehet már meg se fog minket ismerni legközelebb. Elképzelhető hogy ezáltal fizikailag is le fog romlani az állapota? Lehet hogy hamarosan meg fog halni? Bele se merek gondolni ebbe. De érzem, ez már jobb nem lesz. Úgy érzem jelenleg, hogy ezt sem elfogadni,sem feldolgozni nem tudom.
2018. okt. 12. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi történt vele? Főleg hogy eddig rendben volt értelmileg.


Mert elköltözés előtt az emberek a régi meghalt ismerősökkel kommunikálnak, meg őket látják, még évekig. Nálatok meg teljesen más van..

2018. okt. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez sajnos ilyen. Egyik pillanatról a másikra kezd leépülni az ember. Van akinél szellemileg kezdődik, van akinél fizikailag.
2018. okt. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!