Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 30 éves kora környékén már...

30 éves kora környékén már hanyatlik az ember egészségi állapota, ereje?

Figyelt kérdés

Nagyon kis gyengus vagyok. Évek óta igyekszem odafigyelni a sportra, nem eleget, de azért mozgok, bár néha vannak akár nagyobb kihagyások.

Mostanában futni szoktam szívesen, 2-6 km közti távokat, heti 2-3-szor, 7 perces kilométerekkel.

25 vagyok és nő.

Igyekszem idafigyelni az étkezésemre, de csokizabáló vagyok és eléggé a hagyományos étkezésnek vagyok a híve: rizs, rendes tészta, tejföl, tejszín... Bár szinte csak csirkehúst eszek.



Munkatársam 33 éves, Rubint Réka DVD-je van és kondiba is jár, kondiban több más dolog mellett fut 5-6 kilométereket.

Idén volt több futóversenyen is.

Nagyon modern módon étkezik, a cukrokat kerüli; édesburgonya, kuszkusz, bulgur, sok zöldség, stb.

Alapból erős és egészséges nő, hatalmas távokat tesz meg néha bringán, teljesítménytúrán jó időt megy úgy, hogy konkrétan megállnak közben enni (én menet közben eszegetek teljesítménytúrán).



Szóval ezek alapján le kellene köröznie engem a futásban.

Ehhez képest, amikor szóba kerül a téma, úgy tűnik, mintha konkrétan én futnék jobban, talán kicsit jobb időket és hosszabb távokat.



A korkülönbség lehet az oka?

Nálam is jön a hanyatlás?


2018. okt. 14. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:
28 leszek mindjárt, max 7 km-t bírok futni, de inkább 5, fáj a lábam több helyen is, meg folyamatosan nem bírok futni, csak úgy, ha leállok sétálni gyakran. 22-24 évesen lazán megvolt a 15-20 km folyamatos futással, de mégcsak el se fáradtam, arról nem beszélve, h nem fájt semmim. Azért igencsak hozzátenném, hogy én híztam azóta, szóval a legtöbb dologért az lehet a felelős. Kíváncsi leszek, h ha lefogytam majd, milyen lesz.
2018. okt. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, ez már a hanyatlás.
2018. okt. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ember alapesetben a húszas éveinek a közepe táján van a csúcson, de ezen az edzés sokat tud változtatni. Ugyanaz az ember lehet jobb kondiban 40 évesen, mint 20 évesen. Ha több embert hasonlítunk össze, akkor viszont számolni kell a veleszületett képességekkel is. Amúgy a hosszútávfutás pont olyan sport, ahol sokszor az idősebbek (pl. 40 évesek) is kiváló eredményeket érnek el. Más sportokban (pl. úszás, műkorcsolya) ez elképzelhetetlen.
2018. okt. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ő vékony és elég sokat sportol, sportolt mindig is.

Szűrt vizet iszik, édességet még csak nem is eszik minden nap stb.


Szóval igen, megijeszt, hogy így működik ez, ennyire lehet gyengülni?



Aztán jön a szülés, jó esetben nemcsak egy gyerek, ez alatt se lehet mozogni vagy nem sokat. Úgy hallottam, az is megtörténhet, hogy terhesség alatt végig feküdnie kell a nőnek.


Utána család mellett...

Aki pörgős, gyors életet szeret, az esetleg bele tudja szorítani a sportot is az idejébe. Főleg, ha az a hobbija és a sport nem egyfajta kötelezettségnek, hanem én-időnek számít.

2018. okt. 14. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!