Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Használhatok-e desztillált...

Csicsu53 kérdése:

Használhatok-e desztillált vízet kávéfőzésre a kemény csapvíz helyett?

Figyelt kérdés

#desztillált #kemény csapvíz
2018. okt. 19. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Használhatsz, de minek ?
2018. okt. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne igyál desztillált vizet egészségtelen.
2018. okt. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 lencsefőzelék ***** válasza:
68%
Desztillált vízet nem, csak desztillált vizet.
2018. okt. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát, éppen lehet használni. Állítólag másabb ízű a kávé, de én nem éreztem ilyet, amikor kipróbáltam.


A deszt. víznek normál víz helyett való fogyasztása egészségtelen, ezt valóban ne tedd! Persze egy kávé erejéig nem lesz semmi bajod.

2018. okt. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja, még annyi...megkérdeztem neked férjemtől (hobbi barista, ha mondhatom így): Norda vagy Nestlé Vera. Ezek jó vizek kávéfőzéshez, ha nagyon kemény a vizetek otthon. Ha engem kérdezel, bármilyen ásványvíz jó. Csak a vízikőre majd figyelj!


Bár én annyira nem érzem a különbségeket :) én csak a hatásáért iszom a kávét. Annyit azért érzek, hogy ha magnéziumos vizet használ, akkor savanyúbb a kávé. :-)

2018. okt. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a reagálását. A hosszú í-ért elnézést.
2018. okt. 20. 09:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen jó a lágy víz. Magnézium felelős sok aroma kioldásáért. Van egy tökéletes arány, amit a drága vízszűrök képesek kialakítani, de teljesen lágy víz rosszabb mintha kemény vizet használnál. Próbáld ki melyikkel finomabb és azt használd. Ahol én lakom pl csapvíznek pont tökéletes az ásványi anyag tartalma.
2018. nov. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!