Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha belenyulunk a konnektorba...

Ha belenyulunk a konnektorba leáll a szív az áramütéstől?

Figyelt kérdés
2018. okt. 27. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
.engem gyerekkoromban megrázott, beledugtam egy szöget.nem lett semmi bajom.
2018. okt. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
#1: Azért jobb lenne, ha nem adnál tippeket...
2018. okt. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Az egyik lukba gond nélkül bedughatod.
2018. okt. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én egyszer gyerekkoromba dugtam be egy hajlított drótot a konnektorba, de gyorsan el is kaptam a kezem, látszódott hogy szikrázik egyet, majd kivitte az áramot
2018. okt. 27. 22:07
 5/7 anonim ***** válasza:

#3/4-eske!

Ez csak két esetben igaz. Ha jól el vagy szigetelve a talajtól pl. ha száraz gyúródeszkán állsz. A következő, ha véletlenül eltalálod a 0-ás lyukat. A másik a "fázis", azt hívják egyébként birkózó vezetéknek is, mert úgy odavág, hogy megemlegeted.

Nem minden áramütés halálos. Általában az a veszélyes, aminek a testen belüli útja áthalad a szíven. Ez is csak akkor, ha bizonyos elektromos állapotban (ez pillanatonként változik) éri a szívizmot. Az végzetes, ha sokáig halad át az áram. Biztosan lesz olyan pillanat amikor minden klappol.

Ezért ajánlatos "érintésvédelmi relét" építeni az otthoni hálózatba. Az a másodperc tört része alatt megszünteti az áramellátást, ha érzékeli a túláramot.

Persze még akkor is előfordulhat, hogy az a pillanat is elég a szívmegálláshoz Ezért NE PISZKÁLD A KONNEKTORT!!!

2018. okt. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 SIDLER22 ***** válasza:
Ha a szíven halad keresztül akkor az áramkörben lévő tartózkodás idejéig megakasztja a szívet egy bizonyos helyzetben. Ha nem a szíven keresztül megy át, attól még lehet bajod. Vérrögök amik elérnek létfontosságú artériákat például. De úgy tudom, hogy a szívúttól függetlenül is megy át a szíven valamennyi amper ami befolyásolhatja. Az is számít, hogy mennyi ideig ráz meg. 500 ms-ig szerintem semmi bajod nem lesz és általában ilyenek is fordulnak elő legtöbbször mert az áram olyan mint a forró fazék. Reflex szerűen kapod el tőle a kezed. Afölött már talán okozhat szívritmuszavart.
2018. dec. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5-öske

Mert én nem ezt mondtam ? 50% az esélye, hogy megfelelő lyukba nyúl.

2018. dec. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!