Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hajtetűt hogy lehet végleg...

Hajtetűt hogy lehet végleg kipusztitani? Mivel hogy hatásos legyen. És hogy ne legyen ismèt benne meg előzés. Tapasztalt szülők válaszát várom. Akik csinálták.

Figyelt kérdés

2018. okt. 28. 06:38
 1/4 anonim ***** válasza:
2018. okt. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A gyógyszertárban vettem spray-t, hozzá serkefésűt. A fejtetőre fújtam a legtöbbet, mert oda petézik. Hagyd rajta 10-15 percig, majd a fésűt fentről lefelé minden hajrészen legalább 3-szor húzd le. Ezt 3-4 napig csináld, de attól függ, hogy mikor vettétek észre és mennyire szaporodott el. Ha van tesó, őt is kezelni kéne, mert összebújás során könnyű átadni, ez persze mindenki másra is igaz.
2018. okt. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tetű irtószert lehet a patikába kapni.
2018. okt. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát én tavaly igazán tapasztalt anya lettem. Èvekig soha nem volt tetüjük a gyerekenek, és tavaly mindegyiknek 1x.


Tetü írto szert kell venni a gyógyszertárba. Ez elég olajos dolog. Ami nekünk van azt több órán keresztül rajta kellett hagyni.


A legjobb, ha lekezelitek a hajat, majd elkezded a tetü fésüvel tematikusan kihúzni a tetüket. DE ez nem szedi le a serkéket. A serkéket a körmöddel kell egyenként leszedni. Ez 2-3 órát is eltarthat. Majd ki kell mosni minden sapka-párna... Nagy dolgot nem kell tenni, mert a tetü 8 órat ha nem találkozik a fejjel, akkor elpusztul.+ a hideget sem szereti. Ezért a fejben is leginkább a tarkon van.


A tetüírto szeren rajta van, hogy 5 nap múlva újból meg kell ismételni a lekezelést. Ez nagyon fontos. De én minden nap áthúzkodtam nekik a hajukat, és leszedegettem még elöfordulo serkéket.


Megelözésre is van szer, de azzal az a baj, hogy egy iszonyat zsiros csabzott haja lesz a gyereknek és úgy kell oviba-iskolába mennie.


Ami nagyon nagyon fontos, hogy a gyerekek közeli barátainak szolni!!!!


Nálunk pl az anyuka nem szolt akinek a gyerekének volt. Mikor a lányomban volt már bennem is volt. Akkor szoltam a lányaim barátnöinek, és 2 anyuka is vissza írta, hogy nekik is akkor volt. Ha ök idöben szolnak akkor én valószínü nem kapom el a lányomtol!!!bLányom viszont tuti megfertözött másokat, mert én késön vettem észre.

2018. okt. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!