Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi idő megszokni a kivehet...

Mennyi idő megszokni a kivehető fogazabályzót?

Figyelt kérdés

Soha nem volt még fogszabim, szerdán kaptam egy kivehetőt, első nap bent volt pár órát, de éjszakára kivettem. Második este, csütörtökön napközben is volt bent két órát, meg éjszaka is kicsit, de éjfélkor fölébredtem, nagyon fájt, kivettem. A péntek éjszakát végigszenvedtem vele, négy órát aludtam összesen, de este nyolctól reggel nyolcig bent volt. Az nem lenne baj, ha felénrednék, csak visszaaludni tudjak. Ma ennek eredménye képpen egész nap fájt az egész állkapcsom, az összes fogam, enni alig tudtam. Igazából éjjel is csak egy fogamat nyomja nagyon, a többivel, ahogy azokat szorítja meg igazítja, még tudnék aludni. Ha ezzel visszamegyek, tudnak rajtam segíteni? Elvileg 12-14 órát kéne bent lennie, de a 12-t alig bírom ki, nem hogy a 14-et. Mikorra fogom megszokni? Mikor lesz az, hogy aludni fogok tudni?

18/L



2018. nov. 3. 15:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem soha nem sikerült megszoknom.Folyamatosan késett, rossz is volt, húzta, fájt, nyomta.. Kaptam nappalit, azt imádtam.
2018. nov. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

17 évesen kaptam kivehető fogszabályzót 1-2 hét alatt meg szoktam , de fél évre rá kb 1 éve kaptam az állandó fix fogszabályzómat na ezt jobban szeretem . Főlleg mivel nem tudom kivenni így rá voltam kényszerülve , hogy el viseljem , de gyorsan megszoktam . Lekopogom egy év alatta semmi nagy bajom nem volt vele . De a dokim mondta , hogy ezt még 2-3 évig biztosan el kell viselnem .

18/F

2018. nov. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!