Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért iszik az apám?

Miért iszik az apám?

Figyelt kérdés

Normális család vagyunk, szüleim szeretik egymást, nem veszekednek, dolgoznak mindketten.

Még is lemegy neki napi 1 üveg bor. (vagy néha más)

Ha anyám rászól, 1 napot kihagy, majd folytatja.

Megkérdeztem tőle múltkor hogy miért iszik, de nem tudott rá válaszolni, mindig talál valami pitiáner okot rá pl. ma kitakarítottam a hűtőt és ezért.

Anyával már sokszor leültünk vele beszélni, azt mondja változtat de ez pár napig tart, aztán ugyanúgy megy minden tovább. Mellette láncdohányos is és nem érdekli az egészsége. Nagyon sokszor sírtam már miatta, kiskorom óta ez egy mély törést okozott bennem, aggódom érte minden nap. Alapvetően jó ember és mindig segít itthon, ha iszik se agresszív, elvonul. Csak egyszerűen nem értem, hogy miért jó ez neki hogy tönkreteszi az egészségét és lelkileg minket is. A baj az, hogy ő nem akar változtatni, neki kényelmes ez az életmód. Mit lehetne tenni?



2018. nov. 6. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért iszik, mert alkoholista és nem tud vagy nem akar változtatni. Amíg nem hajlandó elismerni, hogy ez egy függőség nála, addig ti nem nagyon tudtok mit tenni. :/
2018. nov. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ez egy kegyetlen dolog. Szenvedély betegség amin nem is akar, de akarna se könnyen menne a leszokás.
2018. nov. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Apu azért iszik, mert te sírsz.
2018. nov. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hogy erre eddig miért nem gondoltam?! Kösz a hasznos választ
2018. nov. 6. 18:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Az élete elemi részévé vált az alkohol, ilyenkor már nagyon nehéz abbahagyni. Nehezen érti meg aki nem volt szenvedélybeteg, gondolj bele, hogy ugyanolyan természetes, "rutinszerű" dolog neki meginni egy üveg bort, mint pislogni vagy levegőt venni, és ha nem történik meg, úgy érzi mintha valami nagyon hiányozna, vagy nem lenne rendben. Hiányzik neki a bódultság amit okoz, de még az íze is, az hogy elkortyolgassa. Ez is ugyanúgy alkoholizmus mint a mindennapi fetrengés a kocsmában.

Beszélni kell vele, közösen, őszintén, közbelépés-szerűen. Rengeteget fog tagadni és kifogásokat gyártani, erte készüljetek. Nincs a családnál jobb motiváció az alkoholról való leszokáshoz, csak szüksége van egy wake up call-ra.

2018. nov. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedved utolsó. Sokszor leültünk már vele beszélni, de úgy tűnik valami radikálisabbra van szükség. Azt még hozzá kell tennem, hogy apukám apukája is alkoholista volt, tehát még az örökölt hajlam is rásegít.
2018. nov. 6. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!