Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alvás közben miért jelentkezik...

Alvás közben miért jelentkezik emlékezet kiesés fura érzés, majd utánna zaklatottság?

Figyelt kérdés
Olyan problémám van hogy,alváskor egy nagyon fura érzést érzek .És mintha a kezem és a lábam hol megduzzadna hol összevékonyodna,ezt akkor érzem amikor már ébredek fel .Majd egyszer csak bejön egy olyan érzés mintha egyedül lennék ,és szó szerint egy pár másodpercig nem jut eszembe semmi hogy hol vagyok,kik a szüleim .Olyan mintha teljesen egyedül lennék.Na most az első ilyen érzés kb 1éve volt.Akkor eléggé meg is ilyedtem .De amikor máskor ilyen volt akkor már szerencsére nyugisabban tudtam kezelni a helyzetet.Elég kellemetlen és ilyesztő érzés .De szerencsére pár másodperc alatt visszajönnek az emlékek.Az alvászavarom három éve kezdődött ha jól emlékszem ,akkor alvás paralízissel ,ugye a szokásos nem tudok mozogni stb.És kb egy éve jött ez a kb felriadok álmomból állapot,és nem tudom hol vagyok érzés.Voltam vele ct és Mri vizsgálaton.Az orvos azt mondta hogy az Mr Vizsgálat hála égnek jó.De ha jól emlékszem mondott egy olyat hogy asszem az agyam valamelyik része nem kap olyan dús oxigént .De mondta hogy azzal nem lehet semmi komoly problémám.De amiért most a leginkább írtam ide .Pont ma volt egy ugyan ilyen kis nyavajám.Viszonylag korán 22kor lefeküdtem .És az alvás közben az első tünetem ez a fura érzés volt amit már a fentiekbe leírtam ,majd mikor már kezdtem felkelni ,be jött hirtelen ez a nem tudom hol vagyok ki vagyok és egyedül vagyok érzés.Majd utánna felpattantam az ágybol eszembe jutott minden ,és az is hogy ilyen már volt velem .De még is annyira megijedtem és bepánikoltam hogy lementem a szüleimhez és zavarodottnak láttak ők is és nagyon rémültnek.Be is vágtam gyorsan egy pár pohár vizet.Aztán a vérnyomásom megmérve 195öt mutatott ,hála égnek lement gyorsan ahogyan kezdtem megnyugodni.Anyám szerint alvás közben rosszul veszem a levegőt ,és van hogy a két lélegzet vétel között túl nagy szünetet tartok.És ilyenkor az agyam nem kap oxigént .És az agyam úgy próbál felébreszteni hogy felviszi a vérnyomásom az egekbe és a testem előbb ébred mint az agyam ,ezáltal van az hogy pár másodpercig nincs emlékem .19éves fiu vagyok,nem vagyok elhízva ,sportos testalkatú vagyok .Rendszeresen sportolok ,és sokat járok futni is.
2018. nov. 10. 00:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Alvási apnoe irányában történt már kivizsgálás?
2018. nov. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!