Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alváshiányom van és kb legjobb...

Alváshiányom van és kb legjobb esetben 3 órát alszok. Mennyi idő után káros az alváshiány?

Figyelt kérdés

azt tudom h 3 nap után ha nem alszik az ember már életveszély, de én alszok szóval alváshiányosan mennyi idő után kerülök életvbeszélybe?:S

mit tegyek ez ellen?

altató kéne de azt nem tudom hol lehet szerezni, és hogy mi a neve:S


amúgy 16 éves vagyok


2008. nov. 5. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy eletveszelybe, ne aggodj! Persze azert nem artana ha kipihenned magad.. Ha ejjel nem tudsz aludni, akkor dolj le 1-2 orara delutan, hidd el, csodakra kepes egy kis szunyoka a teve elott :)

Vannak bizonyos "jo ejszakat" teak, amik hozzasegitenek az elalvashoz, ilyeneket bioboltban tudsz venni. Altatot ne vegyel be, csak vegszukseg eseten. Egyebkent ha mas nincs, lefekves elott egy pohar meleg tej es egy forro furdo is megteszi.

2008. nov. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
3 napnál kicsit több kell, elvben 11 napig bírja egy átlagember alvás nélkül, mielőtt belehal. Namost minimum 3 óra alvás kell az agynak naponta, azzal elég sokáig ki lehet húzni baj nélkül, nyilván egész nap álmos leszel. Azt nemtom, hogy mennyire káros nemtom hosszútávon, hallani olyan emberekről, akik évtizedek óta nem alszanak eleget, és tök jól vannak. Viszont ennek az ellenkezője is megeshet, sőt ők vannak többen. Szóval, ha nem változik érdemes dokihoz menni vele. De előtte próbáld meg kizárni este a zavaró tényezőket, sötétís be, ne igyál kávét meg koffeines vackokat, stb. Próbálj minnél nyugodtabb körülményeket csinálni, hátha bejön.
2008. nov. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Erről azt olvastam, hogy nem lehet saját elhatározásból annyi ideig fennmaradni, hogy az maradandó károsodást okozzon. Egy bizonyos idő elteltével bármilyen helyzetben elnyom majd az álom; nem vicc: még ágyúdörgés közepette is el lehet szunnyadni, ha kellő ideje nem aludt semmit az illető.:D

Ilyen koromban én is néha rosszul aludtam, gyakran éjszakákon át nem bírtam csak néhány órát. Szerintem ez a kamaszkorban nem szokatlan.

Ha nem múlik, és nem tudod az okát, akkor szerintem vizsgáltasd ki magad dokival, v. menj el pszichológushoz(az ilyen álmatlanság gyakran lelki problémák, szorongások miatt van. Most 23 vok és lelki nehézségek miatt napokon át nem aludtam semmit, heteken keresztül pedig 3-4 órákat bírtam csak. Aztán sikerült szakember segítségével túltenni magam a gondjaimon és az álmatlanság is megszűnt.:)

Nem kell egyből altatókhoz nyúlni, mert elég durván belepiszkálhatnak a szervezet bioritmusába (elhagyásuk után lehet, hogy tényleg nem fogsz tudni aludni hosszú napokon át egyetlen percet sem, mivel ezek a szerek veszik át a szervezet elalvást elősegítő anyagainak a szerepét, ezért azok nem termelődnek olyan mennyiségben, mivel kívülről adagolod magadba a meglehetősen erős "cuccot"). Én azt javasolnám, hogy ne idegeskedj amiatt, hogy nem tudsz elaludni, mert - tapasztalatból mondom- a stressz miatt méginkább nem fogsz tudni aludni, inkább relaxálj és ne gondolj semmire!!!

Igyál elalvás előtt egy jó erős kamilla-teát, az kiváló álmatlanság ellen - nekem bevált, és még mellékhatása sincs, hanem egészséges, (frissen kell fogyasztani, mert így a hatóanyag nem bomlik el, ill párolog ki belőle).Bár az ember kialvatlanság miatt nem képes maximálisan teljesíteni az élet sok területén, szélsőséges esetekben -amikor már több napja semmit sem aludt valaki- hallucinációkat is tapasztal de megnyugodhatsz, mert maradandó károsodás még ekkor sem lép fel, meghalni meg pláne nem fogsz tőle.:)(Vannak ébrenlevő versenyek is: az eddigi rekord 400 óra körüli ébrenlét volt, és mégsem lett az illetőnek semmi baja azt követően, hogy kialudta magát (mindössze 14 óra elég volt, hogy helyrejöjjön)).

2008. nov. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a komikat:D teázgattam már de azse vált be:S de megpróbálom azér a többit^^
2008. nov. 6. 17:29
 5/5 anonim ***** válasza:
nem vagy-e szerelmes ? attól sem alszik ilyen idos korban az ember.és azt nagyon jól ki helet bírni.esténként sétálj egy jó nagyot és mindjárt jobban alszol
2008. nov. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!