Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pár napja fáj a fejem, az...

Pár napja fáj a fejem, az alábbiak alapján mire gyanakodjak?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kb. 7-8 napja fáj a fejem, leginkább homlok vagy a közvetlenül felette lévő rész, néha halánték. Lényeg, hogy elöl. Eleinte nem foglalkoztam vele, azt hittem a várható eső miatt van, de nem múlt el. Nem vagyok megfázva, nem taknyolok, nem köhögök, láz nincs, szemem nem fáj. Ami változás történt az az, hogy sokszor kelek hajnalban és kávézok, viszont azt vettem észre, hogy a hajnali kávé nem esik jól és elhagytam, de ha délben iszok egyet, akkor 3-4 óra hosszára szűnik a fejemből. Enyhén fáj nem erősen, de jellemző egész napra, előjön-elmúlik és ismétlődik. Nem lüktető, folyamatos. Akkor, ha a kávé hiánya miatt van nem tudom mit csináljak, hagyjam el teljesen és tűrjem, míg hozzászokok vagy szokjak vissza a hajnali kávémra és majd meglátjuk? Milyen más oka lehet? Eddig vártam az időjárás miatt, legközelebb kedden engedi a munkaidő, hogy orvoshoz menjek. Köszi előre is! 24 éves vagyok.

2018. nov. 23. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Oké, hajnalban kelsz, de mikor kapcsolod ki a mobilodat/tévét/mindent? Szerintem a kialvatlanságtól lehet. A kávét teljesen elhagynám, és nem kelnék hajnalban, vagy ha mégis, akkor is adnék magamnak legalább 8 órát minden éjjel a nyugodt alvásra (képernyőmentes ágyban), úgy néhány napon belül szerintem rendbe jönne.
2018. nov. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Változó nagyon, hogy mennyit alszok, mert nem minden nap kelek hajnalban, hanem minden másnap. Ha hajnalban kelek, akkor kb. 4-5 óra hosszát alszok. Ezt csinálom 2 éve. Tv-t nem nézek már nagyon régóta, telefonon nincs olyan, ami miatt nyomkodnám este. Számítógépet használok egyedül, de tény, hogy azzal fejezem be a napot, lefekvéskör teljes a sötétség. Ha nem kelek hajnalban ugye 2 naponta, akkor eleget alszok. De kipróbálom, hogy jobban odafigyelek.
2018. nov. 23. 19:10
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

"kb. 4-5 óra hosszát alszok. Ezt csinálom 2 éve."

:D És nem tudod, mitől lehet? Pont ettől. Aludd ki magad minden nap, nem csak minden második nap, rendszeresen.

2018. nov. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3:40-kor kelek, nem tudom hogyan lehetne rendszeresen este 8-9 körül elaludni mindig. Főleg ha nyár van, akkor még kint világos van olyan fura. :D Az olyan fürdési idő. Ha 22-kor alszok el, akkor az megint 5-5,5 óra hossza csak. Ha minden nap hajnalban kelnék biztosan sikerülne, de így, hogy összevissza dolgozok szerintem csak forgolódás lenne abból, ha 8-kor lefekszek. Nem tudom...
2018. nov. 24. 13:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Már önmagában az épp eléggé kicsinálja az embert, ha rendszertelen a munkaideje. Ha erre még ráteszel egy lapáttal azzal, hogy csak minden második éjjel alszol eleget, akkor ne csodálkozz, hogy fáj a fejed. Ez a minimum. Ha ilyen a munkaidőd, akkor igenis este 8-kor kell menni aludni - ezt is vállaltad azzal, hogy ilyen munkára szerződtél. Egyébként nem "rendszeresen mindig", hanem minden második nap. És most hagyjuk a nyarat, már ötkor tök sötét van, úgyhogy legalábbis néhány hónapig ez most nem lehet gond. Nyáron majd visszatérünk a problémára. Mellesleg a helyedben igyekeznék normális, nappali munkát találni, hogy nyáron inkább ne is legyen miért visszatérni rá.
2018. nov. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A gyakori fejfájás utalhat arra is, hogy romlik a szemed...
2018. nov. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!