Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek alapján gyanakodjak...

Ezek alapján gyanakodjak valami mentális betegségre, vagy ez csak egy nehéz korszak?

Figyelt kérdés

Igazából az egész nyáron kezdődött. Közeledett a 16. születésnapom, és azon kaptam magam, hogy nem tettem le eddig semmit az “asztalra”. Rájöttem hogy nincsenek terveim, céljaim. Nincs olyan tantárgy, amiben kiemelkednék vagy igazán érdekelne. Szeretek zenét hallgatni és például animéket nézni, de se énekelni, se rajzolni nem tudok. Ez miatt eléggé aggódtam, mi lesz velem stb...de úgy voltam vele majd elmúlik.

A suli kezdete nem segített, már faktot kellett választanom, de mit válasszak, ha nincsenek terveim? Idegen nyelvet választottam, nyelvvizsgához jól jön.

De nyár óta nem mondható hogy a dolgok megjavultak...van egy baráom is (télen jöttünk össze), rá mindig féltékenykedek, a legkisebb dolgon elszomorodok, ha már csúnyán néz rám sírhatnékom van...elég gyakran is sírok. Naponta legalább, pitiáner okok miatt. Tanulásban is rontottam.

Fizikailag nincs sok jele, csak fogytam egy 4 kilót, illetve gyakrabban fáj a fejem, és a végtagjaim is nagyon sokszor hidegek, pedig pl még előző teleken/ ősszel semmi ilyen nem volt. Próbálok pozitív lenni, de vannak még olyan dolgok, amikről ellentétes vélemények vannak a fejemben, ez furán hangzik de nem írnám le, akit érdekel leírom privátban.

Tudom, ez olyan mint egy újabb “depressziós kisphicsa sajnáltatja magát” , és lehet csak bekèpzelem az egészet, csak nem tudom mit kezdjek. Szerintetek valami lelki dolog, vagy csak nehéz korszakot élek? :( 16L



2018. okt. 24. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Laikusként én is azt mondom, hogy egy nehezebb korszak :)

Én is éreztem így, annak ellenére, hogy már hosszú évek óta tudom, hogy mi akarok lenni, de nem érzem azt a motiváltságot, kétkedek, hogy tényleg ez kell nekem? (Jó munkakör, képességeim is meg vannak hozzá, s mégis).

Csinálok dolgokat, de egyikben sem vagyok kiemelkedő, semmiben sem mozgatom meg az embereket (esetleg negatív értelemben).


Nézd a jobb oldalát a dolgoknak, pl. Van egy barátod, aki szeret, van akinek még az se volt sosem.

Vagy keress valami jobb hobbit, próbáld ki magad dolgokban. (Jobbagyféltekés tanfolyam, sportválasztók, fotozás stb.)


Szerintem mindenkinek van 10en évesen egy "keresem magam" korszaka, amikor teljesen el van veszve önmagában...

Tudom, hogy nagyon rossz :(


17/L

2018. okt. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

16 évesen szinte senki nem tesz le semmit az "asztalra", emiatt szerintem felesleges aggódnod. :)

Az önmagában nem baj, ha még nincsenek terveid. Csak ne fordítsd ezt magad ellen.


A napi sírás, 4 kg fogyás nem hangzik valami egészséges dolognak. Egy enyhébb depresszió gyanújával el lehetne nézni egy orvoshoz mondjuk.


Ellentétes vélemények meg... Szinte mindennek vannak pozitív és negatív oldalai, ha erre gondolsz, nincs abban semmi furcsa.

2018. okt. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!