Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van még itt akinek sarkantyús...

Van még itt akinek sarkantyús lett a bokája nagyon durván? 22/n

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy 40 és 50 év között alakul ki. Hát nekem már most baromi durva, bokasüllyedésem és gerincferdülésem van.
2018. dec. 7. 08:09
 1/5 anonim válasza:
Akkor menj vele orvoshoz baz+!
2018. dec. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Milyen orvoshoz "baz+"


Elment volna, ha tudnám hova...

2018. dec. 7. 17:53
 3/5 anonim válasza:

Sarkantyú nem csak 40-50 év körül alakul ki. Nagyon sok esetben kialakul már korábban, csak az emberek hajlamosak nem kivizsgáltatni magukat, vagy azt gondolják, hogy egy kis lábfájás az nem akkora probléma, biztos sokat álltak vagy sétáltak és azért van!


Nálam 20 éves korom körül kezdődött, hogy piszkosul fájt sokszor a lábam, annyira, hogy néha még a járás is nehezemre esett. A szüleim sokáig nem hittek nekem, azt hitték, hogy csak kamuzok, meg azt mondták, hogy biztosan csak nyámnyila és gyenge vagyok, meg alacsony a fájdalomtűrő képességem. Olyan szinten belém beszélték ezt, hogy nem mertem elmenni orvoshoz éveken át. Aztán amikor már a páromnál laktam, akkor ő "rángatott el" orvoshoz.


A vizsgálat során kiderült, hogy már évek óta küzdök talpi bőnye gyulladással. Még azon is csodálkozott, hogy a saját lábamon mentem be a rendelőbe, elmondása szerint az ilyen szintű eseteknél már nem szoktak lábra állni mások. Meg jól le is cseszett, hogy miért nem mentem el már évekkel azelőtt dokihoz a gondommal, mert így csak hozzászoktam a folyamatos fájdalomhoz.

Most is sokszor annyira feszül a talpam, hogy olyan érzés, mintha szakadni akarna a szalag. Nemsokára fogok menni lökéshullám terápiára, elvileg az ideig-óráig csillapítja majd a fájdalmat, meg a gyulladást.


Az a helyzet, hogy a jelenlegi női cipők nagy része könnyen előidézhet problémákat. Azok a cipők pl, amiknek annyira vékony a talpa, hogy szinte nincs is semmi, pl simán előidézhetnek ilyen problémát. Vagy azt pl tudtad, hogy a balerina cipő hosszútávú hordásával komoly gyulladásos állapot alakulhat ki, illetve deformálódhat a lábfej boltozata?


Amúgy amiket írsz még egyéb problémák, simán lehetnek egymás következményei is. Pl: bokasüllyedés miatt nem megfelelő a boltozat helyzete, ezért súrlódás miatt kialakult a sarkantyúd és mivel mindkettő miatt más a vázrendszered középpontja, ezért a tartásoddal korrigálod a problémát, ergo kialakult a gerincferdülésed.


24/N

2018. dec. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"szüleim sokáig nem hittek nekem, azt hitték, hogy csak kamuzok, meg azt mondták, hogy biztosan csak nyámnyila és gyenge vagyok, meg alacsony a fájdalomtűrő képességem" Nálam ugyanez.


Hát először volt bokasüllyedés, mahd gerincferdülés a táskák és s emiatt, majd ez...


Milyen orvoshoz mentél vele, azt megkérdezhetem? 5 éve nem voltam ortopédián sem, sajnos... Azt sem tudim, kell-e beutaló

2018. dec. 9. 18:47
 5/5 anonim válasza:

3-as vagyok.

Kell beutaló, a háziorvos tud adni neked. Én végül magánrendelésre mentem el, mert 4 hónappal későbbre kaptam időpontot az sztk-ban.

2018. dec. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!