Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen vastablettát/folyadékot...

Milyen vastablettát/folyadékot ajánlotok? A DM-es vasszirupról esetleg vélemények?

Figyelt kérdés

Vashiányom van, ráadásul nem is menstruálok rendesen (3-4 havonta max),így valami vaskészítmény szedésén gondolmodom. Mellé Inofemet, D-vitamint (esetleg Femibion 0-át) is szednék.

Egy év múlva már szeretnék terhes lenni.

IR-es, pm alulműködéses is vagyok, ezekre is szedek gyógyszert, valamint PCOS-em is van.


2018. dec. 11. 20:56
 1/3 A kérdező kommentje:
Így is sok bogyót szedek, amik ráadásul nagyok is.. Én meg még a fogamzásgátló méretű pici bogyókat se tudom fulldoklás nélkül bevenni🙄😂 Ezért hajlanék a vasszirup felé, ha az hatékony
2018. dec. 11. 20:58
 2/3 anonim ***** válasza:

Milyen mértékű vashiányod van? Mert nem biztos, hogy ezek a drogériás kotyvalékok bármit is érnek. Alapesetben a vas mellé egyébként is kell folsavat szedni, de ha olyan súlyos vashiányod van ami befolyásolja a menzeszed, akkor inkább receptköteles vaskészítményben kellene gondolkodnod. A maltofer pl csoki ízű rágótabletta, szóval nem kell bajlódni a lenyelésével.

De mindenképpen dokival konzultálj, mert ha csak 3-4 havonta menstruálsz, abból nem lesz gyerek nemhogy egy év múlva, de sosem.

2018. dec. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A vashiány komoly dolog. Nem szabad orvos nélkül belekezdeni. A vaskészítmények nem szívódnak fel, mint egy C vitamin. Kell hozzá más is. Mindenképpen orvos!
2018. dec. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!