Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valamilyem problémám...

Lehet valamilyem problémám abból ha vettem be 4 D3 vitamint két allergia gyógyszert egy vastablettát és egy C vitamint?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy túl sok. Lehet nem kellett volna ennyit bevenni, de már régen vettem be aztán gondoltam, hogy akkor most beveheszem... Lehet, hogy hülyeség volt.

15/L



2017. szept. 22. 18:22
 1/1 Ignis Subdialis ***** válasza:

Nem valószínű, hogy sok lenne. Hány nemzetközi egység (NE/IU) van a D3 tablettádban? Ha rendszeresen szeded, igyekezz nem bevenni 4000-nél többet egy nap, de ha csak egyszer veszel be többet, az nem tragédia. Vastabletta - ha jól felszívódó vas van benne (azaz nem vas-oxid vagy vas-szulfát), még akkor is csak a teljes vastartalom 15-20%-a tud felszívódni. Ha csak egyszerű táplálékkiegészítőről van szó, max. 14 mg van benne tablettánként. Ha ebből egyet beveszel, az még mindig csak max. majdnem 3 mg, ami semmi. Ráadásul a vasat reggel, éhgyomorra kell bevenni, hogy fel tudjon szívódni valamennyire. Vagyis nem biztos, hogy abból bármi is felszívódott, amit bevettél. Ha vényköteles vastablettát vettél be, azoknak sokszoros a vastartalmuk, de a rossz felszívódási arány miatt se biztos hogy az egész napi szükségletedet egyáltalán fedezni tudná...

C vitamin - gondolom 50mg-osat vettél be, az semmi. Eleve a vashoz szükséges C-vitamin is, hogy segítse az übergyenge felszívódását. C-vitamint túladagolni nem lehet, még normálisan is nyugodtan szedhetnél napi 1000-2000 mg-ot.

Tehát mint látod, még ha tudnánk is, hogy valójában mekkora hatóanyagtartalmú készítményeket ettél - még akkor sincs kockázatuk. Az allergiagyógyszerekkel sem akadnak össze, az egyetlen kérdés, hogy az allergiagyógyszerek koccanhatnak-e egymással. Ezt itt ellenőrizheted:

[link] => "Interakciós vizsgálat"

2017. szept. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!