Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Programozók komoly gerincprobl...

Programozók komoly gerincproblémával: milyen széket használtok?

Figyelt kérdés

2018. dec. 14. 04:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem a széken múlik. Ha 50 perc után nem állsz fel legalább 10 percre és nem sportolsz rendszresen akkor rossz hírem van: Aranyér-betegség nodusokkal, gerincfájdalom, keresztcsont kopás, későbbiekben protézis. Ideje lenne komolyan venni az ülőmunka veszélyeit és minden órában 10 percre tessék felálllni fejen állni jógázni kicsit.
2018. dec. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

nekem is ez a problemam, en felallok amugy is mert nyugtalan vagyok, hezemre esik az ules


yogazom is meg sportolok de ez csak kitolja a romlast nem allitja meg


marad a fekvoszek es a home office vagy a game over programozasilag

2018. dec. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Amúgy a gyógytorna sokat segít, de csak a megfelelő fajta, core izmokat erősítő és stabilizáló torna. És, ahogy 1-es írja, minden órában fel kellene állni minimum 5-10 percre.

De, ha ezek megvannak, az sem árt, ha a szék sem a lehető leggagyibb (azért vannak baromi gyenge tervezésűek, ezért kérdeztem).

2018. dec. 16. 04:39
 4/5 anonim válasza:
Én próbáltam sok mindent: gumilabda, térdeplős szék, fotel, főnöki szék, de nekem végül ez a wigli szék vált be [link] kb 100000 Ft-ba kerül. Én itthon 30000 Ft-ből építettem egy hasonlót. Ez a szék is az active sitting kategóriába tartozik (keress rá), amelyek lényege: hogy nincs tökéletes ülőpóz, hanem mindig a "következő" póz a jó gerincnek, magyarul, mindig mozogni, változtatni kell az ülőhelyzetet, mert a gerinc amit nem bír az a statikus terhelés. Mivel a wigli székben nincs háttámla és ráadásul gömbcsuklón van az egész, ezért kicsit mindig egyensúlyzol, és így folyamatosan pici mozgásban tart, ráadásul megerősíti a mély hátizmaidat és a hasizmot is. Én már 6 éve ilyenen ülök napi 8 órát, és már nincs hátfájdalmam, sem nyak, sem idegbecsípődés.
2021. szept. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Görgők nélküli sima konyhai szék, aminek a támlája követi a hát ideális görbületét. A görgős-teleszkópos szék fárasztja a gerincet. Állandóan korrigál az izmok segítségével, mint a sízésnél, vagy a lovaglásnál. Nekem az orvos sem hitte el, de nekem bevált. Üdv!
2021. dec. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!