Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez komoly hogy XHTML 1. 0...

Ez komoly hogy XHTML 1. 0 tanítanak az ELTE programtervező szakon?

Figyelt kérdés

[link]


BSc szak tantárgyleírásai között van web-fejlesztés II. tantárgy... ez komoly? ennyire elmaradott a tananyag? vajon tudják ott egyáltalán hogy jópár éve HTML5 van?



2018. máj. 17. 17:15
 1/4 A kérdező kommentje:
csak gondolkodom rajta hogy estin belefognék és nézegettem mit oktatnak de úgy tűnik mintha 10-20 évvel elment volna mellettük a világ, tapasztalat?
2018. máj. 17. 17:17
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem a dokumentum a régi, 2010-es:

[link]

akkor még nem volt HTML5. Ráadásul amit megtanul az ember az XHTML-ben, azt tudja hasznosítani a HTML5-ben is.


Egyébként ha megnézed az ELTE IK oldalát:

[link]

ott már HTML5-ről írnak.

2018. máj. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi, próbáltam a legfrisebb tematikát és ahhoz tartozó leírásokat megtaláni, úgy tűnt ez az... remélem a valóságban frisebb és csak az oldaluk tartalámát nehezen update-elik
2018. máj. 17. 23:05
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én cisnáltam, akkor a Web1 még úgy nézett ki, hogy egy kb 50-60 pontból álló kritárium táblázatnak kellett megfelelni, amiben szerepelt az, hogy legyen legalább egy XHTML 1.0 valid oldalunk, és legalább egy HTML5 valid oldalunk, mindemellett számos HTML5 elemet fel kellett használni a beadandóban, illetve olyan feature-ök implementálása is kellett, mint magas kontrasztarány gyengénlátók számára, gombnyomásra tartalomhoz ugrás szövegfelolvasók számára, és hasonló dolgok. Szóval nem, nem XHTML 1.0-t tanítanak, hanem MELLÉKESEN XHTML 1.0-t is kérnek a beadandóban.
2018. máj. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!