Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy hónap konditermezés után...

Egy hónap konditermezés után székelési fájdalom és véres széklet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mióta az IT szektorban dolgozok, elég szépen összeszedtem magam, 3 év alatt 35 kiló.

173 magassághoz társult 130 kg.


Két hónapja elkezdtem konditerembe járni, 10 kiló már lement rólam, de pár napja kész rémálom lett a székelés.


Szúró, vizkető fájdalom "kinyomás" közben, és vérzés. A széklet színe nem sötétebb mint volt, olyan "őzikebarna". Viszont nagy tócsa élénk vörös, vérben van. Utána percekig kell itatni a papírral a végbelemről a vért. Ez nagyon kellemetlen!


Voltam a házidokinál, szerinte végbélrepedésem van plusz aranyér. Kaptam ilyen kópot meg széklet lágyító gyógyszert. Az tény, hogy mióta az eszemet tudom, mindig nagy adag és viszonylag kemény a székletem. De ez miért most jött elő? Valaki tapasztalt már ilyet?


(először beparáztam hogy bélrák, de a vérzésen kívül más tünet itt nem áll fent szerencsére)


29/F



2018. dec. 15. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát elég gáz az biztos. Esetleg elmehetnél egy urulógushoz. Hogy mitől repedt meg a segged azt nem tudjuk, de ha fogyni akarsz, akkor ne a sportra bízd magad hanem egyél kevesebbet.


Amikor én jó formában voltam, akkor naponta futottam 9km-t amivel kb 700-750 kalóriát égettem el. Az nagyjából két mekis sajtburger. Ha belegondolsz SOKKAL egyszerűbb nem megenni két sajtburgert mint futni 9km-t.

2018. dec. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jó lenne ha elmennél urológushoz, ha nem csökkennek a tünetek, ne vissza a háziorvoshoz.
2018. dec. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Aranyér sajnos ilyen. Proktológushoz kellene menned, mert ha ennyire vérzik lehet műteni is kell. Nekem az első terhességem óta sűrűn kijön, de vércsíkon kívűl nem vérzett jobban. Most is fáj, bizsereg a hidegben.
2018. dec. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hello! Jobban vagy azóta? Nekem is hasonló problémám van.
2018. dec. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!