Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Visszatérő, lassan gyógyuló...

Visszatérő, lassan gyógyuló seb miért nem gyógyul be végleg?

Figyelt kérdés

Mindkét alkaromon volt szúnyogcsípés a nyáron. Nehezen gyógyultak a csípés után létrejött sebek. A jobb karomon egy hónapja gyógyult be végleg, de a bal karomon megint visszajött. Mindkét seb úgy gyógyult, hogy begyógyult két hét alatt majdnem teljesen, majd a helyén kiszáradt a bőr és viszketni kezdett, majd ahogy tudattalan piszkáltam, ki is sebesedett. Nem értem, miért jött vissza többször a két seb. A jobb már szerencsére teljesen begyógyult.


Tisztán tartottam amennyire tudtam, de néha ment rá kosz, motorolaj, gépzsír autószerelés közben. A munkahelyemen is gépeket szerelek, ott is ment a karomra néha mindenféle anyag.


Kezeltem betadinnal, fertőzés ellen, kentem Fungicidin krémmel (antibakteriális kenőcs), kentem más fajta sebekre való krémmel is.


A bal karomon megint előjött, pedig már majdnem teljesen be volt gyógyulva. Aztán kiszáradt a seb helyén a bőröm, elkezdett kicsit viszketni is és ahogy tudattalan néha piszkáltam kiújult megint.


Tudom, sokkal jobban kéne vigyáznom, ha seb van a karomon. Mostantól ha elmegyek itthonról tapaszt is teszek rá, nehogy bármi anyag rákerülhessen.


Mitől lehet ez és mit tehetek a végleges gyógyulásért?


Előre is köszönöm!



2018. dec. 18. 07:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Pont olyan dolgokkal kezelted ami még jobban száritotta.

A seb helyén egy nagyon vékony börréteg keletkezett ami kiszáradt és mindig betöredezik.

Erre egy nagyon jó szer van a bepanten krém. Menj be egy gyógyszertába és mond, hogy bepanten kell sebre, hogy ne száradjon ki és töredezzen be.


Amikor nem otthon vagy vagy szerelsz akkor mindenképpen ragaszd le annyira sebtapasszal, hogy kosz egy picit se kerüljön bele. ùgy zuhanyozz a köv két hétben, ha lehet víz ne érje. Közben napi 1-2x kend be Bepantennel.


Fungicidint nem ismerem, de nekem gombaölö krémnek tünik.


Betadint is felejtsd el, ösrégi szer. Lehet kapni akár DM vagy Rossmannban sima sebfertötlenítö sprét, ezektöl nem fáj a seb, és ha új sebed lesz valahol akkor is csak 1-2x elég befujni vele.

2018. dec. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azt is köszönöm, hogy NEM voltál lekezelő, kioktató és arrogáns, mint sokan.
2018. dec. 19. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!