Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem ártalmas a heti rendszeres...

Nem ártalmas a heti rendszerességgel adott vérplazma?

Figyelt kérdés
Ha igen,miért?Ha nem,miért van megszabva,hogy egy évben hányszor adhatsz?
2018. dec. 29. 09:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Figyu! Jól táplálkozol, egészségesen élsz, káros szenvedélyektől tartózkodsz.

És akkor ezek a vérszívók, a te drága kajákon és életviteleden karbantartott tested egy részét fillérét elveszik, leszűrik.

Gondolj csak bele. Szerinted mennyire okés, hogy lenyúlják a véred/tested legjavát?

Nincs az a pénz amiért a szervezetemet meglophatnák.

2018. dec. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
54%
Ez csak az én véleményem.Múltkor rápörögtem erre a témára,hát elmentem.Gondoltam minden oké lesz,ez csak az első alkalom volt ahol megvizsgálnak,meg vért vesznek.Csilli-villi a hely.Megnézik ugye melyik kezedből vegyenek vért,melyik az alkalmasabb.Hát előtte megittam kb.2 liter vizet,nem igazán látszódott a vénám egyik kezemen se.Akkor azt kellett volna mondani ,hogy oké,ez így nem jó,köszönjük.Rendes látható véna kell ehhez.Hát nem.Pumpáltatták velem a labdát,ütögette a kezemet hogy valami látszódjon,meg biztos nem ittam elég vizet,de nem baj,ez nekik pénz,az a lényeg hogy rámondták az egyikre hogy oké.Erre persze nem találta el elsőre a vénát,vastagabb a tű is,fájt is,és kezdtem bestresszelni,tiszta ideg lettem.Hozzá kell tenni előtte voltam rendes vérvételen,az ment normálisan.Mindegy,fekszem az ágyon,jön a szöveg hogy ne legyek ideges,azért ilyen a vénám,stb.,lassan folyik,nem lesz így jó,stb.,mindegy,valahogy levette.Addigra már sík ideg voltam.Végigmentem ezen 2 órán keresztül,megfogtam szépen a szendót,az italt,meg az utalványt,kimentem a napsütésbe,leültem a padra,akkor azt mondtam,hogy ha ezek ilyen gyökerek,hogy erőltetik azt amit nem kellene,csak a pénzért,nekem meg menjen tönkre csak a vénám ez miatt,egy alkalomért 3500ft-ért,nekem ez ennyit nem ér meg.Biztos valakinek tök jól látszik ,minden oké,sokan járnak oda,de ez a pénz minimális amennyit ezzel keresnek.Aztán ha valaki sűrűen jár,azért ez megterhelés a vénának.A másik meg az,hogy nem hiába kapsz papírt,meg mondják hogy már előtte sokat kell innod,sok fehérje kell,csirkemelltől kezdve túró,stb.,mert ez veszi is ki szépen azt is,amit nem kellene.Ha nem pótolod vissza,te jársz rosszul.Én nem ajánlom,még akkor sem,ha nem így történt volna az eset.Akkor is csak max. 1 szer mentem volna egy hónapban.
2018. dec. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!