Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki migrénes tapasztalt már...

Doresz9 kérdése:

Aki migrénes tapasztalt már ilyet?

Figyelt kérdés
Évek óta migrénes vagyok és tegnap is volt fejfájásom ami a szokásos féloldali zsibbadásommal kezdődött azonban bal oldali arcomon egész nap megmaradt a zsibbadás pedig elszokott múlni és már idegesít. Másnál is volt már ilyen? Mitől lehet?

2019. jan. 6. 23:12
 1/1 anonim ***** válasza:
59%

Vérnyomásod rendben van egyébként? Csak szólok hogy nekem picivel több mint 1 éve volt migrénem, igaz volt régebben is, de ami legutóbb volt akkor több mint 1 éve az volta legkeményebb, 2 napig tartott ráadásul hétvége is volt. Akkor mindenféle gyógyszert bevettem de csak picivel lett jobb a helyzet, és amit írtál zsibbadásról az is volt nekem, de igazából a migrén jobban zavart mint a zsibbadás, azzal nem is foglalkoztam. Nekem ez idegi alapon jött elő akkor a doki szerint. De a lényeg hogy amikor itthon megmértem a vérnyomásom erősen 160-170 közt mozgott óránként mértem, és reggeli órákban ébredés után is 140 felett volt. Aztán amint hétköznap lett egyből mentem orvoshoz elmondtam hogy a vérnyomásommal probléma van. Addigra a migrén szinte teljesen megszűnt, de a vérnyomásom nem ment sokkal lejjebb. Akkor a doki javasolta hogy a vérnyomásom mérjem 2 napig ha tudom 2 óránként, de reggel, ebéd idő körül és este 17 óra után mérjek rá, meg ha nem felejtem el lefekvés előtt 10 perccel kb. Akkor sem volt jobb a helyzet így amikor visszamentem akkor mondta hogy gyógyszert ír fel nem húzza tovább az időt és úgy mérjek, és ha kell változtatunk az adagoláson. Aztán elküldött szemészetre, Szív, hasi UH-ra vérvételre, meg EKG vizsgálatra. Mivel mindenhol jók voltak az eredmények így mondta hogy 3 havonta járjak kontrollra és ha közbe újra migrénes panaszaim lesznek akkor mielőbb menjek hozzá és egyből ad beutalót egy megfelelő helyre (nem emlékszem hogy hova) De mivel azóta mióta a vérnyomásomat gyógyszerrel tartom rendben nem volt se migrénem, se más egyéb fejfájásom sem. Így egyenlőre abban maradtunk hogy mérjem a vérnyomásomat, meg ha bármi baj van azonnal menjek vissza, de bajom nem volt soha sem.

Aztán jó fél éve jöttem össze a barátnőmmel aki nagyon migrénes szintén hasonló panaszokkal, neki a vérnyomása rendben van. Őt a doki elküldte koponya CT-re és kiderült hogy egy ideg csípődött be egy pillanatra ami begyulladt és az okozta nála a migrént meg a zsibbadási tünete is emiatt volt hogy ott nehezen kapott vért az a terület és emiatt volt a zsibbadás.

2019. jan. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!