Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez esetben jár a táppenz?

Ez esetben jár a táppenz?

Figyelt kérdés
Ha kirugnak egy hétfői nappal, de én elmentel orvoshoz keddi napon és kiirt 2 napra. Ki kell fizetniük azt a 2 napomat?
2019. jan. 7. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Azonnali hatállyal rúgtak ki, vagy le kell dolgoznod az 1 hónapot?
2019. jan. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azonnali hatály.
2019. jan. 7. 17:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor nem fizetik ki, mert abban a pillanatban megszűnt a munkaviszonyod
2019. jan. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocs,a táppénz nem a munkáltató fizeti,hanem a TB .

Ha majd nyujdijba mész (valaha ) ezt a két napot nem számitja ledolgozott munka viszonyban .

Mindenkinek felhívnám a figyelmét,olyan gyakran tartózkodjon táppénzen,hogy ezeket a napokat összeszámolják,és levonják a ledolgozandó munka napokból .

Lehet hogy valaki azt gondolja dolgoztam már 40 évet,de a végelszámolásnál csak 38-39 jön össze .

2019. jan. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es

Lehet, nem tudom. Viszont mivel a nyugdíjba vonuláshoz elegendő elérni a nyugdíjkorhatárt, valamint 20 év melót felmutatni, az azért túl sok embert nem fenyeget, hogy pont a 10-20-50 táppénzes napjain múlik az, hogy nem lesz meg 20 év melója, hiszen - hacsak nem volt évtizedekig munkanélküli - akkor táppénzből az emberek 99,9%-ának talán 1 évnyi se jön össze összesítve, nemhogy 20.

2019. jan. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!