Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az alábbi esetben köteles...

Az alábbi esetben köteles táppénzre venni a háziorvos, vagy megtagadhatja?

Figyelt kérdés

Hétvégére lebetegedtem, volt lázam és hasmenésem.

De kikúráltam magam, mára nincs lázam és a hasmenésem is megszűnt.


Viszont gyengének érzem magam.


Ha így visszamennék dolgozni, szerintem biztos, hogy az első vagy második nap végére kifulladnék.


Szeretnék néhány napot pihenni, hogy erősödjek.

Ilyen indokkal táppénzre venne az orvos?


Tanfolyamokon oktatok, tehát emberek között vagyok.



2017. febr. 5. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Holnap elmész a dokihoz és megmondod,hogy hasmenésed van és lázas is voltál.Meg fogja kérdezni,hogy kérsz-e táppénzt.
2017. febr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Amikor legutóbb ment egyik ismerősöm, aki ugyanahhoz tartozik, háborogva adott neki táppénzes papírt, mert ha már kigyógyult, mehet dolgozni. Azért is kérdeztem rá.
2017. febr. 5. 21:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Szombaton még rosszul voltál,nem?Ráadásul hasmenéssel emberek közé menni,hülyeség lenne.Ezt ő is tudja.Biztos nincsen még egészséges színed.
2017. febr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Annyi, hogy most már jobb a közérzetem, illetve ma du elkezdtem diétás kaját enni, minimálisat.


De nem érzem elég erősnek magam. Illetve csak keveset tudok enni.

A színem sem igazi. Gondolom, ez holnap is látható még, még ha jobban is leszek.


Nem akarom magam hetekre kiíratni, de 2-3 napra szükségem van, úgy érzem.

2017. febr. 5. 21:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne legyen bűntudatod. :) Beteg vagy,ráadásul lázad is volt.Meg vagy 2 hónapja tart a hasmenéses-hányós vírus,meg egyebek.Tehát abszolút hihető.Szerintem csak csütörtökön kellene menned dolgozni.
2017. febr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért gondolkozom, mert hiányozni sem akarok a munkahelyről, ugyanis azokra a napokra nem kapok fizetést (e.v.-val oktatok), viszont azt se akarom, hogy kimerítsem magam. A papír meg azért kell, hogy azzal igazolom, hogy beteg voltam/vagyok és nem éppen másfele jártam.
2017. febr. 5. 21:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy picit lódíthatsz. Mondd azt,hogy még van hasmenésed és hőemelkedésed. Nem fogja ellenőrizni egyiket sem!
2017. febr. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Valami ilyesmi lesz.


No, majd meglátom hogy alakul.

2017. febr. 5. 22:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Mond azt, hogy meg mindig megy a hasad. Akkor biztos kiir.
2017. febr. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!