Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az mennyire egészséges, vagy...

Az mennyire egészséges, vagy változatos, ha minden nap ezeket eszem?

Figyelt kérdés

Minden nap ez van,mert én ezeket szeretem és nem fogyókúrázom,normál a súlyom.Fűszereket utálom,csakis só és bors.Néha kakukkfű,bazsalikom,oregánó,de az nagyon néha van.Semmi olyat nem eszek,ami magyaros,vagy fűszerpaprika van benne.Hagymát is utálom.Szóval a magyaros kaják 80%-a kiesik,amit én mondjuk nem bánok.



- zabkása tejjel,mézzel (különféle ízekben,pl diós,mandulás,aszalt fügés,aszalt szilvás,túrós-aszalt sárgabarackos,fahéjas-banános,mákos-kókuszos,stb, ezerféle kedvencem van)


- tojás is van szinte minden nap


- csirkemell(minden másnap) rizs,vagy krumpli és minden nap valami zöldség kombót csapok mellé valamilyen formában. pl: karfiol,brokkoli,káposzta,spenót,gomba,répa,cukkini,kukorica,bab,zöldborsó,amiket épp kívánok


- sajt minden nap 20 dkg (mozzarella,vagy sima sajt)


- tej,túró,joghurt 1-1 adag


- magok minden nap 10 dkg ( mandula és dió,de ezeket vagy diókrémnek megcsinálva,édességnek,vagy smoothie-ba)


- főzelékek : lencse,zöldborsó,sárgaborsó,bab,spenót

Ezek kb minden harmadnap.


- pár szelet rozsos,vagy teljesőrlésű kenyér


- és végül: zöldségkrémleves.Ebből kétfélét készítek 1 hétre és 2-3 napig eszem ugyanazt.

( zellerkrémleves,karfiol,sajt,zöldborsó,babkrémleves baconnel,brokkolikrémleves reszelt mozzarellával és dió olajjal,tejszínes kukoricakrémleves,sajtos burgonyakrémleves, stb,de általában ezeket szoktam.)



Szóval én ilyen alapformában szoktam étkezni.Nem csinálok pl rakott krumplit,hanem inkább a csirkemellem mellé eszek 2 burgonyát 2 tükörtojást,meg 20-30 deka zöldséget. Például kelbimbó,meg egy kis majonéz mondjuk.



Baj,hogy csak ezeket az alapdolgokat eszem,ilyen egyszerű formában? Lehet hiányom valami miatt?


A gyümölcsöket inkább aszalt formában eszem (szilva,sárgabarack,füge),mert banánon kívül mindet utálom.


Heti 2-3 alkalommal van eper,szeder,málna,vagy körte egy turmixomban : 20 dkg gyümölcs,10 dkg túró,1 natúr jogurt és méz.Na így nagyon finomak. Én inkább így fogyasztom heti párszor.De minden nap nem bírnám és magában sem bírom a gyümölcsöt.



Vagy például tejszínes-brokkolis-csirkés penne tésztát sem csinálok,hanem a csirkemell mellé teszek rizst külön és a brokkolit kis tejföllel,tejszínnel,sajttal összesütöm inkább és úgy eszem.



Édességnek a házi dókrémemet,vagy mandulakrémemet szeretem,pirítósra kenni,és tejet inni mellé.

Vagy diós-banános rántotta mézzel,fahéjjal.

Vagy banánkarikák mogyoróvajjal.

Vagy sima,egyszerű túrós lepény,palacsinta,egyszerű diós muffin,ilyesmi.


L


2019. jan. 10. 15:27
 1/6 A kérdező kommentje:
tehát,amiken élek, összefoglalva: zab,kenyér,tej,túró,joghurt,sajt,tejszín,csirkemell,rizs,burgonya,zöldségek,hüvelyesek, aszalt gyümölcsök, magok, méz és amihez kell,ahhoz liszt és olaj.
2019. jan. 10. 15:37
 2/6 Farkas Dávid 1996 válasza:

Maga a táplálkozás nagyon egészséges és hasznos.

Ezt életvitelszerűen kevesen bírják ki,de

egy kicsit többször egyél főzeléket,hogy egy kicsit

változatosabb legyen az étrended,a gyümölcsöt lehet úgy is enni,és időnként egy héten 1-2 alkalommal,ha eszel

olyan édességet,amit szeretsz,az még nem gond.

Néha ehetsz egy egy alkalommal egy héten fűszeresebb dolgokat is,de alapvetően,ha ez téged nem zavar,ez így meg a változatosabb főzelék bevitelt tudnám javasolni mellé elfogadható,és a gyümölcsöt lehet így is enni,bár

néha érdemes normál egészben enni a változatosság kedvéért.

2019. jan. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jó neked, biztos nincs kemény széklet
2019. jan. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

a székletem se nem híg,se nem kemény,pont normál.


Ugyanis sok édességet is zabálok.

lekváros palacsinta,pékárukból rétesek és fornettik, fehércsoki,mézes puszedli,szamos marcipánkenyerek,néha dió torta,vagy krémes a cukrászdából.



Nyilván nem írtam le full mindent,amit 1 héten eszek,de napi szinten azokat eszem,amiket írtam.



Ja meg oké,hogy rozsos kenyér,de vagy 6-7 szeletet is megeszek belőle egy étkezéshez.



A kemény cuccodra toljad az aszalt szilvát meleg vízzel elkeverve,hátha megfosat és újra egészséges lesz az alberendezésed :D Ámen

2019. jan. 10. 18:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Az a baj utálom az aszalt szilvát csak a simát. :S
2019. jan. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

akkor sajna esélyes lesz majd egy aranyér kenőcs.

pasid/csajod mennyire szexinek fogja tartani.Hmmmm.Fini.


okosabbak szívószállal gyors leszívják az aszalt szilvalevet,isznak rá kis ásványvizet és örömmel nyomják ki a szart :) De tőled ennyi észt senki sem vár el:) Bukta.



Köszönöm az egyik kommentelő válaszát.

2019. jan. 10. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!