Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes e kreatint szedni...

Érdemes e kreatint szedni szálkásításnál?

Figyelt kérdés
Tényleg segít megtartani az izmot?

2017. ápr. 4. 06:42
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

Nem, nincs neki izommegtartó hatása... pusztán az izomzat anyagcseréjét segíti... minden más rajtad áll.

Egyébként szerény véleményem szerint, kreatint meg beta alanine-t, mindig érdemes szedni.

2017. ápr. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Neked amúgy fizetnek, hogy állandóan a ratyi beta alanine-ra recskázol?
2017. ápr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem csak szerete a hatását mi ezzel a gond?
2017. ápr. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vettem én is báta alanint, de minden tagom fájt tőle, minden mozdulat olyan volt, mint amikor jól agyonverik az embert és mindene fáj.


Aztán a kreatin mellé a HMBt és a citrulin malátot kezdtem használni (az L-arginin szintézis fokozó), ezel jól bejöttek.


A béta-alanin még meg is hajtott terhelés közben, de lehet, attól a kellemetlen közérzettől kellett annyira menni, amit közben éreztem, hogy mindenem fájt terheléskor, még a gasam is elkezdett fájni és olyan érzésem volt tőle mindig, mint aki nagyon elrontotta a gyomrát.

Előtte se és utána se volt soha ilyen még, csak a béta alanin szedése alatt.

Ez valami nagyon kaki szer lehet, mert kimondottan rosszullétet okozott.

2017. ápr. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Mekkora adagban fogyasztottad?
2017. ápr. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A legelső bevételkor elszúrtam, akkor egy napra ajánlott adagot vettem be egyszerre. Szurlált is rendesen mindenhol és egy kifejezett rosszullét érzésem volt tőle. Attól úgy nagyon rosszul lettem, mint egy kiadós gyomorrontás izomfájdaloammal és izomgyengeséggel levertséggel vegyesen, megmozdulnom is fájt.


Aztán jobban elolvastam és már tudtam, hogy egy napi adagot vettem be egyszerre. El kellett volna osztani három részre és úgy egy nap alatt beveni.


Aztán elkezdtem szedni úgy kisebb adagokban. Akkor csak kicsit volt furcsa érzésem és szurkálás érzés mindehol, de írják is, hogy okoz ilyen furcsa érzést.


Egyébként kerékpározáshoz szerettem volna használni. Amikor kb két hét után elindultam vele túrára (addig szedtem minden nap háromszor, napi egy mérőkanál három részre elosztva, úgy olvastam kell vele legalább két hetes (vagy hosszabb?) kúrát tartani).


Amikor elindultam túrára, akkor ért a még nagyobb meglepetés, nem segített, da nagyon kellemetlen hatásai voltak. Akkor jött megint az az émelygős érzés az emésztőrendszernél és a furcsa izomfájdalmak és a szurkáló érzés mindenhol, amiről írnak is, hogy az van. Olyan érzés volt megint, mint a legelső véletlenül bevett kicsivel nagyobb adagnál, pedig csak a napi szokásosat vettem be már egy ideje.


Most a pontos adagolást nem tudom megnézni, de majd megírom pontosan később az adagot, amit értettem a leírásból, hogy szedni kell.


A legelején azt tévesztettem el, hogy a hozzá adott mérő kanállal egy adagot tettem bele a vízbe, közben az napi adagot jelentett volna, úgy egy mérőkanálban. El kellett volna osztani három részre. Később már elosztottam de úgy se jött be, csak a nagyon kellmetlen és rossz érzések, az izomfájdalom, furcsa közérzet voltak tőle.

2017. ápr. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A szurkálást azt én is érzem m8ndig, de azt amúgy én nagyon élvezem, én főleg állóképességi edzések előtt iszom csak 2-4grammot, gyomorbántalmat sosem okozott... dehát nem kizárt, ki tudja akár allergiás reakció is lehet ki tudja... engem meg a tejsavó csinál ki, pedig nem vagyok se laktózos se tej allergiás, a tejsavót mégsem bírom, vannak ilyen megmagyarázhatatlan dolgok.
2017. ápr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Megnéztem. legelőször 6 grammot vettem be, amitől olyan nagyon rosszul éreztem magam. Levertség, izom fájdalmak, olyan mintha felfordult volna a gyomrom, alig mertem megmozdulni, annyira érzékeny volt az azmom minden mozgásra, de ha nem mozogtam, akkor is furcsán fájdalmas volt. Megpróbálom megfogalmazni, de nem nagyon tudom leírni a jellegét, csak körülírni. Nem olyan mint amikor valami sérülés vagy ütődés éri, hanem valami nagyon furcsa és kellmetlen érzés volt. Talán még az izomlázhoz hasonlított leginkább, de még csak nem is olyan volt. Örültem ha beszélnek se kell olyankor. Ledőltem, de akkor se lett jobb, de ha felkeltm és mozogtam akkor csak rosszabb lett. Már nem tudtam mit csináljak. Amikor volt egy kis erőm ettől függetlenül még kicsit jobban éreztem már magam, akkor megnéztem még a legelső napon, az első bevétel után és akkor rájöttem, hogy egy hozzá adott mérőkanál az 6 gramm adagot mér ki, mert lemértem kicsi ékszer mérleggel. Az három adag amit egy napra elosztva kellett volna bevenni és azt akkor egyetlen alkalommal egyszerre vettem be.


Később csak 3X 2 grammokat vettem be, amitől még úgy semmi komolyabb mellékhatást nem éreztem, csak a szurkálást, de amikor később, tizenvalahány nap múlva elindultam vele, akkor jött megint ugyanaz terhelés közben, miután kicsit fáradtam már, mint a legelején. Sőt még jó, hogy a sikárosi rétek környékén jártam és bementem az egyik kis zöld rét szélére lekuporodni, aztán vissza is fordultam onnan, mert nagyon kellmetlen volt a közérzetem, mint bármikor máskor szinte soha.


Azaz egyszer volt hasonló érzésem, amikor mézet vittem magamal az útra. Attól szintén hasonló izom fájdalmaim voltak. Attól is mindenhol fájt hasonlóan, de az évtizedekkel korábban volt. Szóval nem tegnap születtem. :) Azóta töményen sűrű mézet se viszek magamal energia forrásként. Egyébként a méz nem bánt, ha csak egy kicsi kanállal eszek belőle. Akkor azért nyomtam kicsit többet, mert i voltam éhezve, és akkor is mindenem fáji kezdett tőle.


Furcsa dolgok, de ez van.

Most amikor olvastam a Béta-Alaninról, akkor előjött, hogy milyen rosszul voltam tőle és azért írtam le, mert már szeretem volna valakivel beszélni, hogy egyáltalán volt-e már aminek nem okozott semmilyen rosszullétet. Ezek szerint volt már. :)


Nálam a kreatin monohidrát rágótablette jött be. Azt nem kell méregetni, kavargatni. nem nagyon van türelmem az ilyesmihez, ezért amit lehet azt inkább bevehető egységként szedem és vízzel leöblítem.


A kreatin hihetetlenül könnyebbé teszi az izom munkát. A HMB az még sokat ad hozzá.

A Citrulin malát emeli a szervezet saját L-arginin szintjét. Az is sokat dog a hsszabbra kitolt erőnléten.


Majd még kipróbálom azta készítményt is amiben citrulin malát is van és L-arginin is van, hogy az milyen hatású.



Amit még észre vettem a kreatinnál, ha sokáig szedem egyfolytában, akkor egy idő után semmit nem hatott. Múltkor legalább fél évig szedtem vagy talán tovább is és már nem segített egyáltalán Megint fáradákonnyá váltam azzal együtt is.

Aztán kihagytam kb. egy hóapot a kreatinból és azután elkezdtem megint szedni kb három napig és akkor kezdtem el a citrullint is hozzá igazán kipróbálni és persze szedtem a HMB-t is. Olyan helyen tekertem fel lassan de folyamatosan ahol máskor pár méter után már nem bírtam nyomni. Most talán még az is közre játszott, hogy a terep részhez leengedtem a gumi nyomásból, hogy a terep út egyenlőtlenségin könnyebben átguruljak, de akkor is hihetetlen volt amikor folyamatosan és fáradás és pihenés néllkül feltekertem a Királykúti nyeregtől az erdészeti köves terepen egészen addig ahol még járható bringával, a Prédikálószék felé. Aki ismeri azt a környéket, ahol vannak a kirakott kőbabák, ami azóta már csak összedöntött kőkupac, ahon túlig a nagyon meredek rövid részig, ahol olyan 20 fok körüli e meredekség, ott feltoltam egy kb 50 méteren és megint lehet tekerni a bicajt, ami igaz, hogy össztelós de sok minent szoktam vinni magammal a víztől kezdve a szerszámokig és így 22 kilót kell mindig felcipelnem. Szóval valamennyire teher cipelés is kicsit. Korábban mindig tolniszoktam a terep úton végig. Most ezekkel a kihagyás után újra kezdett kreatin, a HMB és a Citrulinmalát után nem fáradt az izmon, az sokat segíthetett.


A kreatint egészen másképp kell szedni mint a HMB-t vagy a citrulin malátot. Ezek a bevételt követő másfél óra után telítődnek a szervezetben és a következő kettő óra után esik felére a konvcentrációja, ezért ezeket folyamatosan kell pótolni óránként.


A kreatint másképp kell szedni. Azt magába gyűjti a szervezet és az izmok környékén, az izom sejteknél megtartja a vizet. A nedves környezetben könnyebben végbemegy minden anyagcsere folyamat. A kreatin ezzel segít. Az a kicsi térfogat növelés is okoz némi kis mértékű setresszt az izomnak amitől erősödik, de ez minimális. Viszont mivel a kreatin mellett végzett edzésnél javull az izomsejtek anyagcseréje, ezért jóval könnyebben lehet végrehajtani kreatinnal a gyakorlatokat és ezért jóval több izom munkát lehet elvégezni a kreatin segítségével. Ezért a kreatin is csak akkor segít komolyan, ha valaki nem lusta többlet edzéseket végezni a korábbihoz képest.


A HMB és a Citrulin (vagy az L-arginin) csak a bevétel után néhány órán belül segít, aztán távozik.


A kreatinnal jóval lassabban telítődik az izom.

Viszont lassaban is ürül ki a szervezetből.

2017. ápr. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!