Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez piercing fertőzés vagy...

Ez piercing fertőzés vagy keloid lehet?

Figyelt kérdés

Szeptember közepe felé szúrattam egy septum pc-t.

Normálisan gyógyult nem volt vele semmi baj.

Kb 3 hete a bal felére ránőtt valami 3-4mm-es "gumó", fáj kicsit és jön is belőle fehéres folyadék, ha meleg vízbe áztatom kicsit. Állítólag keloidból nem szivárog genny, viszont kicsit meg vagyok ijedve, mert ránézésre nagyon is annak tűnik. Tengeri sós oldattal meg betadinnal kenem most, nem tudom, ez segít-e. Tervben van a fül-orr-gégész is, de parázok addig eléggé, mert nem tudom mi ez.


Legyetek szívesek NE olyan tanácsot adni, hogy vegyem ki az ékszert, mert nem fogom, tehát ha csak ezt írnátok le, akkor ne tegyétek.



2019. jan. 11. 23:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha tudod, vedd ki az ékszert, alkohollal mosd át, aztán a lyukat is, és rakd vissza.

Ha nem tudod/akarod, akkor.. Octeniseptet ajánlom. Fújd le, és fülpiszkálóval, próbáld jól megtisztítani, fújj a lyukba is, forgasd el az ékszert, hogy menjen oda is. Ezt napi 2-4-6 alkalommal is csinálhatod, el fog múlni.

2019. jan. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

tehát ez nagy valószínűséggel nem keloid?


köszönöm a válaszod.

2019. jan. 11. 23:55
 3/6 anonim válasza:

Az octenisept tényleg jó dolog, meg a sóoldat is, de szerintem ne parázz, ha ezek sem látszanak használni.

Nekem több piercingemnél is előfordult ez, főleg a porcos részeken, mindegy milyen jól viseltem gondjuk. Egy idő után maguktól elmúltak.

2019. jan. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kenőcsöt felejtsd el, attól csak rosszabb lesz.

Octenisept, az elég erős fertőtlenítő.

Viszont a sebhez, vagy keloidra vegyél a patikában hiperolt.

Napi 3x kezeld.

Remélem rendben lesz.:)

2019. jan. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!


Sikerült viszonylag lenyugodnom. :D

2019. jan. 13. 00:21
 6/6 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál, kivetették az ékszert és azt mondták ki kell vágni. Jövőhét szerdán megyek. Ennyit arról, hogy megnyugodtam. :(
2019. jan. 14. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!