Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mostanában egyre többet...

Mostanában egyre többet vagyok depressziós, folyton azt érzem, h tehetetlen vagyok, "be vagyok zárva a testembe", pontosabban az életembe, amiből szeretnék kitörni, de nem megy. Pszichológusra van szükségem?

Figyelt kérdés

Rengeteg lehetőségem van, talán túl sok is. Persze a környezetem (család, barátok) hatására mindig belenyúlok sz. rba, amiben aztá nyakig elmerülök, pl. egy rossz munkahely.

Közbe nézem az alternatív lehetőségeket, de ahelyett, h csinálnám őket, csak még mélyebb depresszióba merülök. Mostmár napi szinten néha szorongás fog el.

Amikor próbálok a problémáim mélyére lemenni, végül mindig ennél a tehetetlenségnél lyukadok ki. H egyszerűen nem én irányítom az életemet.

Eddig nem foglalkoztam vele, mert az életem a hagyományos értelemben nem rossz, mármint tudom sokaknak nem adatik meg ez, ami nekem. Én mégis így érzek, és egy egyre inkább nyomaszt.

Ez egy normális folyamat, vagy el kéne mennem pszichológushoz, esetleg pszichiáterre lenne szükségem?


2015. nov. 21. 16:23
 1/1 anonim ***** válasza:
normálisnak normális, :) nem vagy elmebeteg, az hogy belenyúlsz mindig a szarba, meg látod a lehetőségeket, de nem csinálsz semmit, ezekre tök normális reakció az ha már szarul is érzed magad, mert állandóan csak a csődöt érzed, ez senkinek nem tesz jót. A tehetetlenség sem a probléma mélye, arra kéne rájönni, mi az ami miatt tehetetlen vagy? hogy alakult így az életed hogy nem te irányítod? lehet meg se szoktad, gyerekkorod óta, hogy irányíthatod az életed, vagy csak szimplán félsz saját döntéseket hozni, felelősséget vállalni, vagy a személyiséged nem annyira kialakult, hogy biztos kézzel válasszál a rengeteg lehetőség közül és ez okoz gondot, vagy akármi. Nem ismerem az életed, ezeket neked kell kiboncolni, hogy mi miatt alakult ez így .Az hogy sokaknak nem adatik meg , az ami neked, nem jelent semmit, attól te még lehetsz jó nagy szarban :) és az hogy neked megadatott sok minden , az se jelent semmit mert lehet, hogy tök más dolgokra lenne szükséged mint ami megadatott.Saját magadra kéne rátalálni, hogy ne csak sodródj, ne család meg barátok meg környezeti hatások miatt nyúlj a szarba :) annál még az is jobb, ha saját kútfőből lépsz bele, mert legalább a saját döntésed volt, és azokból lehet tanulni.Kevés az infó, de a leírtakból, nem hinném , hogy pszichiáter kéne, mert amit érzel, az egy élethelyzetre adott normális reakció, nem találod magad, nem tudsz lépni, süllyedsz el a tehetetlenség nihilébe persze, hogy szorongsz. De arra nagyon rá kéne találni, hogy ebből, hogy tudnál kilépni, és ha nem megy egyedül, akkor viszont terapeuta segíthet, bár saját tapasztalatból mondom, nem könnyű jót találni. és ha ilyen környezeti hatások befolyásolnak, az is nehéz lesz, hogy ne ragadj ott az elsőnél, mondjuk pl, mert valaki azt mondta, hogy xy jó terapeuta :) te meg várod a csodát, ami nem történik meg , ás meg kell hozni azt a saját döntést, hogy keresel egy olyat akivel szót értesz :) Van egy rakás könyv is a piacon, lehet már az is segítene, és nem kéne terapeuta, könnyebb kukázni egy semmit se segítő könyvet, mint egy terapeutát, és váltani :) ha képes vagy önreflexióra, sokat tudnak segíteni témában írt könyvek. Amúgy meg , már csak halkan megkérdezném, ha család, barátok, hatására nyúlsz a szarba, nem kéne ebből a környezetből kilépni??
2015. nov. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!