Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ki számít hátrányos helyzetűnek?

Ki számít hátrányos helyzetűnek?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok és egyetemre szeretnék menni és plusz pont az ha valaki hátrányos helyzetű. Édesapám rokkant nyugdíjas gerinc törés miatt én meg pajzsmirigy beteg vagyok plusz van asztmám és anyukám egyedül dolgozik nálunk. Jár már erre valamilyen hátrányos helyzetű papír vagy valami hasonló? Esetleg egyetemre plusz pont

2019. febr. 7. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha hátrányos helyzetű lennél, hidd el, tudnál róla. Egyedül kereső szülő még nem feltétlenül az. Én régen például hátrányos voltam, ma már nem, pedig a családi helyzetem nem változott. Ingyen kapnád például a tankönyveket, lenne nyilatkozatod róla stb. Önkormányzatnál egyébként meg lehet érdeklődni/pályázni, de akkora a visszaélés, hogy nem sűrűn titulálnak hátrányosnak. Meg az rengeteg többletpont, azok sem hülyék...
2019. febr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Akkor számítasz hatrányos helyzetűnek, ha rendszetes gyermekvedelmi kedvezményt ítelt meg szamotokra a település jegyzője. Egyebkent annak ítelhetik meg akinek alacsony a szülők iskolai végzettsége,

vagy alacsony a szülők foglalkoztatottsága,

vagy elégtelen lakókörnyezet, illetve lakáskörülmények között él.

Tehát ha azt gondolod, hogy részesülhetnel ebben a RENDSZERES GYERMEKVÉDELMI KEDVEZMENYBEN, akkor a helyi önk.szociali ügyintézőjéhez tudsz fordulni. Sajnos a felvetelinél nem bemondásra megy a dolog.

2019. febr. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!