Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől fájhat a derekam?

Mitől fájhat a derekam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már egy hete fàj a derekam, hol kevésbé hol jobban, de a fájdalom nem múlik. Amikor lehajolok és felállok akkor fájdull meg két oldalon a derekam. Néha ülés és járâs közben is fáj. Annyira nem vészes ez a derékfájás, de egy kicsit aggaszt hogy egy hete nem múlik. Szerintetek érdemes ezzel orvoshoz fordulni?

2019. febr. 14. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha továbbra is szenvedni akarsz, ne fordulj sehova. De én már elmentem volna ortopédiára, vagy egy jóóó csontkovácshoz, mert ez leghamarabb egy lumbágó lesz.
2019. febr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs vényköteles gyógyszer rá vagy bármi titkos gyógymód
2019. febr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A lumbágó derékfájást jelent. Biztos az? :D
2019. febr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mondom annyira nem vészes, tehát tudok normálisan lehajolni csak a felegyenesedés után fájdul meg. Különben 16 éves vagyok egy kicsit hanyagtartású de 1 hónapja voltam ortopédusnál aki nem állapított meg gerincferdülést és röntgenen is voltam, az se mutatott külünösebb elváltozást. Arra tudok gondolni hogy valami rossz mozdulattól becsípöthetett.
2019. febr. 14. 21:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Na menj vissza a dokihoz, és egy másikhoz is, mert nem vagy kóser. Sőt, növésben vagy. Valszeg gerincferdülésed van, csak a doki nem lát a szemétől.


Ha nem tudsz felegyenesedni, akkor tuti gáz van.

Én most járok gyógytornászhoz begyakorolni a gyakorlatokat, és rajta vagyok az életmódváltáson is.


Rossz tartást korrigálni, mozogni, mozogni, mozogni, helyesen mozogni!

2019. febr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Fel fel tudok egyenesedni csak utána egy kicsit megfájdul a derekam. Nem annyira vészes mondom. Szoktam otthon gyógytornászni és arra tudok gondolni hogy amikor törzsemelést csináltam túlzottan megemeltem magamat, és valami meghúzódott, vagy becsipődött. Suli orvos is megvizsgált ő is azt mondta hogy nincs gerincferdülésem.
2019. febr. 14. 22:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy rosszul csinálod a gyakorlatot, nem jó szőnyegen vagy, túl puha, stb. Tükröt használsz?


Nekem bajom még, hogy nem érzem az egyensúlyt (vagyis azt igen, de pont nem abba kellene lennem) így a fittnesspolifoamon bejelöltm azokat a pontokat ahova a térdem-kezem kell tenni, de még így is simán csáléba lehet lenni.

2019. febr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!