Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti elviselitek valahogyan a...

Ti elviselitek valahogyan a beteg kollégáitokat?

Figyelt kérdés
2 napja egy kolléganőm felelőtlen viselkedése miatt, sajnos nagyon durván ledöntött engem is az influenza. Reggel még egészségesen mentem be, délután már alig bírtam hazamászni...

2019. febr. 16. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Gyenge az immunrendszered. Ez nem a kolléganőd hibája.
2019. febr. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Ugy viselem el oket, hogy jo messzire maradok toluk. Betiltanam a betegen munkaba jarast, kotelezo jelleggel mennenek tappenzre.
2019. febr. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az más ha csak valaki náthás, vagy egész nap megállás nélkül köhög, bevalottan lázasan jár be dolgozni, így fertőzni a többieket
2019. febr. 16. 18:16
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Nem a láz fertőz, csak úgy szólok. Mellesleg mielött előjönnek a tünetek, azelött is fertőz a vírus. Nálunk is mindneki beteg volt, én még sem lettem beteg, mert nem gyenge az immunrendszerem. Biztos megvolt az oka, hogy a kollégád nem ment táppénzre, pl. nem akar kevesebb fizut kapni, sok a munkája stb. stb
2019. febr. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%
Az influenza meg egyéb fertözzö betegségek csak több nap után törnek ki az emberen, olyan nincs, hogy reggel egészséges vagy, délelött a munkatársad köhög, estére meg te is megbetegszel. Ha reggel még egészségesnek érezted magad, akkor is már benned volt a fertözés 5-10 napja, azaz a kolleganönek semmi köze hozzá!
2019. febr. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
El kellett volna kerülni jó messzire, a főnöknek szólni, hogy küldje haza, mert mindenkit megfertőz. Meg kellett volna erősíteni az immunrendszered, vagy legalább extra adag c vitamint szedni.
2019. febr. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

Pedig az influenza pont egy olyan betegség ami kb fél napig lappang, szóval simán lehet, hogy valaki reggel jól van és estére kidől.

Egyébként én alapesetben jól szoktam viselni az ilyesmit, mert amúgy jó az immunrendszerem, nehezen leszek beteg, de most pl babát várok és pofán tudnám csapni azt aki odakönyököl mellém krákogni meg tüsszögni és közben arról beszél mennyire szereti a kismamákat meg vigyázzak magamra....

2019. febr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Pont ez az utolsó, többen is kismamák az irodában. Egy nagy irodában dolgozunk sokan kedd óta köhög folyamatosan am. Igen persze, ott lappangott már lehet reggel is bennem, de aznap már többen is ramaty állapotba kerültünk...
2019. febr. 16. 18:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Isten barma.

Jelentsétek a főnöknek, hogy kivel vana fő probléma, ti meg menjetek szépen betegszabira, addig se kell elviselni. Ha a főnök felfogja, hogy 1 idióta miatt ki fog hullani mindenki, átértékeli a dolgokat.

A renitenssel meg meg kell értetni, hogy akkor fogják kirúgni, ha nem megy el orvoshoz, és betegen jár be másokat veszélyeztetve.

2019. febr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!