Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a különbség a branül és a...

Mi a különbség a branül és a kanül között? Amikor az ember infúziót kap, melyiket használják?

Figyelt kérdés
2010. júl. 2. 12:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Infúzióhoz kanült.
2010. júl. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
infúzióhoz branült, ezt szúrják vénába. a kanül csövek összefoglaló neve, amit sok helyre tesznek:tályogok, gége, stb. a branül egy kanül tulajdonképpen, csak van külön neve.
2010. júl. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Műtét előtt szoktak behelyezni a vénába egy branült, hogy nem kelljen állandóan vénát szúrni. A kanült (én úgy tudom) gégemetszésnél szokták használni, de biztosan másra is használható. A branül biztos, mert most vont egy komoly műtétem, és kellett a sok injekció miatt.
2010. júl. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Műtétemkor barnült szűrtak a kéfejembe és az még 2 napig benne volt mert ha gyógyszer vagy fájdalomcsillapító kell akkor így gyorsabban adhatnak / nem kell szétszurkálni az ember testét, egy idő után kellemetlen és zavaró érzés hogy feszül a kezedben a kanült nem tudom de az előttem szólókéval egyet értek :)

16/F

2010. júl. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm :-) Nekem is volt egy hosszas kórházi tartózkodásom, ahol hol nyomtak infúziót, hol nem, akkor volt - ezek szerint - branül a kezemben, de nem mondták meg, hogy mi az.
2010. júl. 2. 13:39
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Ez ilyen: D én nem kérdezgettem még kacsázni se kacsáztam műtött lábbal szaladtam a wc-re úgy hogy az a valami a lábamba volt .. tényleg azt hogy is hívják ???:O Ilyen zöld doboz amibe folyt a lábamból a finomság:D


16/F

2010. júl. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Lucullusparadicsom válasza:
96%
A branül is kanül. Annyi a különbség, hogy a Braun gyártó saját cégének a nevére formálta a szót. De más gyártó is gyárt kanült, általában nálunk Braun gyártmányt használnak, aminek a neve branül
2012. szept. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
15%
Branül infúzióhoz, a kanül meg a gégemetszéshez kell.
2012. okt. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
81%

Most is van egy kanül a nyakamban. :D

A lényeg: centrális vénába kanült tesznek, így könnyebb és gyorsabb at infúziós táplálás, jobb helyeken a vérvétel is. A branült perifériás vénába szúrják, nem olyan súlyos esetekben pl. :)

2013. febr. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Ami a sebből jőn ki azt drain-nek nevezik
2013. aug. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!