Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A bőrgyógyász/sebész kimetszet...

A bőrgyógyász/sebész kimetszette az anyajegyem. De azt mondta, hogy ez nem is anyajegy, ő inkább dermatofibromára tippel. Szerintetek az lenne?

Figyelt kérdés
Utána néztem, hogy az mi. Hát végülis hasonlít rá, igaz nekem törzsön volt nem végtagokon. Évek óta ott volt már. És valóban kissé besüppedt ha széleinél összefogjuk. Kérdeztem, hogy lehet e hogy rosszindulatú elváltozás vagy ne adj isten melanoma? Azt mondta szerinte nem, de a szövettan majd megmondja 3!! héten belül. Az rengeteg idő még, és már totál kivagyok idegileg. A neten főleg angol cikkek vannak és láttam olyat hogy dermatofibroma vs melanoma.... De nem értem nem tudtam leforditani. Félek, hogy nem e az, mert ezek szerint a melanomanak van olyan fajtája ami ezzel összetéveszthető. Nagyon félek. Hogy most akkor mivan ha nem vmi ártalmatlan dolog hanem rossz? Meg hát ugye annyira mondta, hogy majd a szövettan után megtudjuk mi volt. Valakin volt itt hasonló és mi lett a vége?

2019. márc. 1. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha kimetszette, akkor miért félsz? Így el lett távolítva, nem okozhat már gondot, nem?
2019. márc. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát de nyilván ha rákos az utána további kezeléseket igényelne. Vizsgálatok stb... Nincs e áttét. Az, hogy kimetszenek valamit amiről mondjuk kiderül, hogy rosszindulatú, az akár más szervekben is csinálhatott gubancot,amíg ott volt.

Én ettől félek nagyon. A doki mondta, hogy ő szerinte mi lehet de nem 100%ra mondta, és hozzátette, hogy erre van a szövettan. De hát azt kivárni meg egy örökkévalóság. Viszont mikor a neten néztem ezt a dolgot valóban feldobott olyan oldalakat ahol összevetik egy fajta melanomával. Ezért lettem bizonytalan. Talán az orvos is csak nem mondta? Mindenesetre idegölő ez a várakozás. :/

2019. márc. 1. 11:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne nézegesd a netet, mert csak stresszelni fogsz. :/ Mindig a lehető legrosszabbat adja ki. Várd ki az eredményt, gyakori kérdeseken úgysem tud erre választ adni látatlanban senki. Kitartás!
2019. márc. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha arra tippel, ne stresszeld magad. Igen, sok idő a szövettan sajnos. Amikor nálunk kiderült, hogy sajnos melanoma volt, eltelt egy hónap is, mert tovább kellett küldeni másik patológusokhoz is, hogy ők is megvizsgálják, annyira pici volt még (szerencsére). Ezek szerint ilyen egy bontban kiálló, pattanás formájú anyajegy volt?
2019. márc. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A szövettan mindenkinek 3 hét, nem tudom ezen miért lepődtél meg. Egyébként minden bőrkimetszést automatikusan szövettanra küldenek. Egyébként a kettő teljesen eltérő, nem tudom hogy nem volt képes beazonosítani.
2019. márc. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vagy még több is.
2019. márc. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi lett?
2019. ápr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!